Törölt nick Creative Commons License 2019.03.01 0 0 2583

Bocsánat a csípősnek tűnő megjegyzésnél, de ahogy látom már vagy 10 éve küszködsz ezzel a VEF-es megoldással. Hagyd a francba! 

Inkább vedd meg ezt:

https://www.ebay.com/itm/TECSUN-PL660-PLL-WORLD-BAND-RECEIVER-FM-MW-LW-SW-AIR-BLACK/221237950057?epid=1800100901&hash=item3382cf3669:g:IzUAAMXQTT9RspwL:rk:1:pf:0

 

Tudom, hogy első ránézésre soknak tűnik a 30.000,-Ft, de sok kínlódást elkerülhetsz vele. Olvasd el az ismertetőjét! A teljes RH sávot átfogja a műsorszórókkal, amatőrökkel együtt. SSB vételre is alkalmas, azon kívül rendelkezik a ma népszerű repsávval is. Ennél olcsóbb összsávos SWL vevőt nem igen találsz. A vételkészségéről annyit, hogy a hozzá mellékelt drótantennával egész Európát tudod vele venni és ha a terjedés veled van, akár É-Afrikát, az Uralig mindent, de előfordul, hogy azon is túl. Persze Amerika nem jön vele, túl messze van.

De nem profi a készülék! Erre majd hosszas használat után jössz rá, amikor már igényed lenne a kisebb sávszélességre, de ez csak CW vételnél lehet zavaró, amikor egymásba érnek az állomások, addig is évek telnek el meglepően jó megfigyelésekkel. Nagyobb antennával nem célszerű használni, mert túlvezérlődhet a készülék és ott is fogsz állomásokat hallani, ahol nincs is, főleg, ha van a közelben egy nagy teljesítményű zavaróállomás, pl. a Kossuth.

Évekig használtam megfigyelésre, jó szolgálatot tett az amatőr forgalmi ismeretek felfrissítésében.

Előzmény: Máltai kereszt (2582)