kisfo Creative Commons License 2019.02.27 0 1 46878

"shortolni kell a forintot"   miert gondolod igy ? milyen tavon ?

 

en nem gondolom, hogy tisztan latok, sokminden elkepzelhetö, az is, hogy itt maradgat ahol van +/- nehany %, de más is.

 

gyanusak lehetnek a hosszu tavu allampapirok, babakötveny, nyugdijcelu, ahol hivatalos inflara több "premium"-ot adnak, de idökeses, inflacio es inflacio közti különbseg miatt nem kicsi rizikoju, hisz fel sem vehetö "idö elött"

 

ezt pedig nem en talaltam ki - nem mondom, hogy igaz, de siman lehet is:

Unortodoxia, nem szabad elfelejteni azt ami Argentínában történt. Inflációt meghaladó kamat ígéret, majd a központilag megállapított infláció messze elmaradt a valóstól. Ott tartunk, hogy múlt héten minden nap kamatot emelt az Argentin jegybank. 

A magyar adósságszerkezetnek van egy nagy problémája. Sikeresen kivették a devizakitettséget, kb 20% mértékű lehet most, de a lejárati szerkezet túlságosan rövid. Azaz rövid lejáratú papírokkal finanszírozzák a magyar államadósságot (ami természetéből fakadóan hosszútávú), azaz a lejárati összhang nem éppen kellemes, főleg akkor nem, ha kedvezőtlen fordulat áll be a nemzetközi hangulatban, esetleg érkezik egy kisebb visszaesés, válság. Ebben az esetben nem lehet olcsón finanszírozni az állam működését.
.
Forint alapon közel a fele lejár a következő három évben, a teljes, devizával együttes esetében több, mint 50%! 
Erre a helyzetre kell keresni egy megoldást, ezt jól csinálják, látják a problémát és a nyugdíjmegtakarítások hosszú lejáratúak, pár év visszaesést/gyenge teljesítményt pedig meg lehet magyarázni. A kockázatot, ami a lejárati összhang okoz, mértéktől függően, de csökkenthetik, vagy ki is vehetik.

Előzmény: Fredrik A (46877)