Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 0 0 75855

Talán 1 hete is van, észrevettem, hogy a 14 napos gida elkezd diófalevelet venni a szájába, szénát rágcsálgat és zabot eszik. Nem akartam írni, mert nem tudtam, hogy ez van a kecskéknél és nem akartam úgy feltűnni, mint aki "nagyzol" , hogy neki hiper-szuper kecskéje van...Aztán ugyanez a gida csinálta azt, hogy diófalevél volt a szájába és térden kúszott mint a térden járó kecske.

 

Megkaptam fejő állványt- de nem próbáltam ki a kecskékkel. Láttam, hogy szoptat, arra gondoltam nagy baj nem lehet.

Kisebbik a fehér gida is meglepően szép.Az egyik reggelre szemmel láthatóan nagyobb lett, mint amikor este otthagytam...gondoltam is magamban, hogy bolond gombát evett , hogy így megnőtt...

 

Nálam muszáj takarítani!

Egyben vannak a baromfival kacsa ,liba, tyúk, egér, nyest , vadgalamb és még kitudja mi nem. Biztos vagyok benne , hogy legalább 1 guriga szénabálát tönkretettek. Ráfeküdtek, vizeletet, trágyát ráengedték. Nagy a veszteségem.nem csak bálában, hanem takarmányban is. Jön a jó idő nem szeretném, ha bolhafészek, vagy valamilyen kórokozó megtelepedne. Ezeknek nagy bundájuk van, nálam felfekszenek a tyúkól tetejére ...nem tudom elfordítani:(

Előzmény: Kecskeb (75851)