szicso123 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 13141

Kedves László, a segítségét szeretném kérni szivacs választással kapcsolatosan ha lehetséges. Olyan szivacstáblát szeretnék vásárolni amin az alvásélmény a leginkább hasonlít a rugós matracokéhoz csak mégsincs fémmel tele az ágy. Nagyon elégedett voltam a Yatas rugós matracommal, majd Cardo rugós ágyon szintén kiválóan aludtam, most pedig a második zónázott szivacsmatracon kínlódok és fogom kidobni. Mivel a mostani IKEA matracom csak az egyik felületén zónázott próbából megfordítottam és a sima egybefüggő felület már sokkal tűrhetőbb, rájöttem, hogy igazából a zónázással nem vagyok kibékülve, nekem ne legyen a matrac sehol sem bepuhítva a többi részhez képest. Ezért úgy döntöttem teszek egy utolsó próbát egyszerű szivacstáblával mielőtt visszatérek a hagyományos rugós matrachoz, csak ezeket nem lehet kipróbálni csak kis kockákat lehet tapogatni belőlük. Gondolom kemény szivacs lenne hasonló egy bonellrugós matrac érzetéhez, N3540, N4055 vagy nagyon nagyon keménynek leírt 4060. Vagy nagyon magas minőségű HR4542 szivacs. Az utóbbi nagyon jó minőség csak azért bizonytalanít el mert azt írják ezt nagyobb pontrugalmasság jellemzi, félek ez egyenlő azzal, hogy nagyon magába engedi a testet mint egy memóriahab. Előre is köszönöm ha tud segíteni a választásban.