smnks Creative Commons License 2019.02.22 -1 1 39970

Való igaz, erősen életkorfüggő, hogy kinek mi a retró? Valószínűleg sok fiatal vasútbarát van, akiknek már csak a Nohabok utolsó tíz-húsz évéről, azaz a szinte kizárólag Tapolcához köthető időszakról vannak élő emlékeik a sorozat menetrendszerű személyforgalmi időszakából. Így nekik értelemszerűen a csillag nélküli narancs jelenti a fiatalságukat. Ezért valahol megértem, ha nekik most hiányérzetük van...

 

Egyébként -ahogy szegény "Sörösgigant" fórumtárs is többször célzott rá itt a fórumon- az az időszak tulajdonképpen már csak lópikula volt a Nohabok korábbi időszakához képest.

Persze ezzel együtt mi is tudtunk örültünk ennek az időszaknak, mert legalább közlekedtek még Nohabok személyszállító vonatokkal! Jómagam is addig találtam értelmét vasutat fényképezgetni, amég rendszeresen járták a Nohabok a 29-es vonalat. Aztán eltettem nyugdíjba apám öreg Zenit gépét...

 

Végül, ha már a 6-os csillag nélküli narancs festését hiányoltátok többen, néhány képet engedjetek meg tőlem is, hogy ismét meghivatkozzam őket, mivel pont ezen legutolsó, még "élő" időszakban készültek, és a 006-os az egyik főszereplőjük.

Előzmény: General Specific (39965)