Törölt nick Creative Commons License 2019.02.16 -1 1 223260

"Ki a férfi? Hát benne van a Bibliában. Mire teremtette Isten? El kell olvasni. Hogyan ésmiért kapott segítőt? El kell gondolkozni rajta."

 

Egy férfi legyen férfi az Ige szerint, az asszony pedig legyen asszony, szintén az Ige szerint. Nem olyan bonyolult dolog ez. Így kellene működnie a házasság szövetségének Isten szerint. 

 

Boldog ember az aki ilyen társat talál az Úrtól, mert minden más csak hiábavalóság, és a problémák forrása.

Istennek hála ismerek ilyen (az alábbiak szerinti) házaspárokat, ők nagy kincs a számomunkra (családom) és bizonyság arról, hogy az Ige nem változik.

Isten Igéje tegnap, ma és mindörökké ugyanaz.

Amikor én társat választottam, nem gondolkodtam többesszámban. Választottam valkit és azóta sem bántam meg. Mi annak idején  ezeknek az Igéknek az alapján kötöttünk házasságot. Minden egyéb okoskodás szerintem csak a test cselekedete, és annak kívánsága.

A témában részemről ennyi. 

Azt gondolom nagy kár itt görgetni a témát úgy, hogy ezeket az Igéket valaki nem veszi figyelembe.

 

Ezért lenne jó kedves kútásó, ha átvonulnál másik topikba, (bár itt nem neked válaszoltam) és nem fárasztanál itt mindenkit.

 

„Átkozott az a férfi, aki emberben bízik,
és testi erőre támaszkodik,
az ÚRtól pedig elfordul szíve!
Olyan lesz, mint a bokor a pusztában, nem remélheti, hogy eljön valami jó. ” 

(Jer 17,5-6)

 

„Áldott az a férfi, aki az ÚRban bízik, akinek az Úr a bizodalma. Mert olyan lesz,
mint a víz mellé ültetett fa, amely a folyóig ereszti gyökereit, és nem fél, ha eljön a hőség, lombja üde zöld marad.
Száraz esztendőben sincs gondja, szüntelenül termi gyümölcsét. ”
(Jer 17,7-8)

 

 

„Férfiak! Úgy szeressétek feleségeteket, ahogyan Krisztus is szerette az egyházat és önmagát adta érte.”
(Ef 5,25)

 

 

10 Derék asszonyt kicsoda találhat? Mert ennek ára sokkal felülhaladja az igazgyöngyöket.

11 Bízik ahhoz az õ férjének lelke, és annak marhája el nem fogy.

12 Jóval illeti õt és nem gonosszal, az õ életének minden napjaiban.

13 Keres gyapjat vagy lent, és megkészíti azokat kezeivel kedvvel.

14 Hasonló a kereskedõ hajókhoz, nagy messzirõl behozza az õ eledelét.

15 Felkel még éjjel, eledelt ád az õ házának, és rendel ételt az õ szolgálóleányinak.

16 Gondolkodik mezõ felõl, és megveszi azt; az õ kezeinek munkájából szõlõt plántál.

17 Az õ derekát felövezi erõvel, és megerõsíti karjait.

18 Látja, hogy hasznos az õ munkálkodása; éjjel sem alszik el az õ világa.

19 Kezeit veti a fonókerékre, és kezeivel fogja az orsót.

20 Markát megnyitja a szegénynek, és kezeit nyújtja a szûkölködõnek.

21 Nem félti az õ házanépét a hótól; mert egész házanépe karmazsinba öltözött.

22 Szõnyegeket csinál magának; patyolat és bíbor az õ öltözete.

23 Ismerik az õ férjét a kapukban, mikor ül a tartománynak véneivel.

24 Gyolcsot szõ, és eladja; és övet, melyet ád a kereskedõnek.

25 Erõ és ékesség az õ ruhája; és nevet a következõ napnak.

26 Az õ száját bölcsen nyitja meg, és kedves tanítás van nyelvén.

27 Vigyáz a házanépe dolgára, és restségnek étkét nem eszi.

28 Felkelnek az õ fiai, és boldognak mondják õt; az õ férje, és dicséri õt:

29 Sok leány munkálkodott serénységgel; de te meghaladod mindazokat!

30 Csalárd a kedvesség, és hiábavaló a szépség; a mely asszony féli az Urat, az szerez dicséretet magának!

31 Adjatok ennek az õ keze munkájának gyümölcsébõl, és dicsérjék õt a kapukban az õ cselekedetei!

 

(Példabeszédek 31:10-31.)

Előzmény: Vörösszőnyeg (223257)