jzp2107 Creative Commons License 2019.02.13 -1 0 69005

talán páran emlékeznek hogy beszéltünk filmekről (Wild - Pacific Crest Trail 4270 km, A walk in the Woods - Appalachian Trail 3500 km) 

 

 

ezt ma kaptam, a spori ma/holnap kezdi el ezeket egymásután, ha jól értem megfejelve még a Continental Divide Trail 5000 km-ével

mindezt 10 hónap alatt, naponta egy maraton..

 

https://youtu.be/8lRMD2VIAPk

 

 

nem akarom cikizni, tényleg, de nekem kicsit furcsa a sátor/hálózsák stb grammozgatása után a 23 féle kompressziós nadrág meg zokni (bevallom eddig azt sem tudtam hogy létezik ilyesmi)

nem beszélve a matracfelfújógépről, a dupla telefonról meg az egyebekről

 

azt sem értem, miért nem technikai (tehát nem gyapjú) aláöltözetből visz 1+1 darabot, a póló alá felvéve nem lesz többet gond az izzadás

 

a lélegző cuccoknál meg eszembe jutott a saját esőkabátom (nem vagyok egy márkabuzi, de úgy alakult hogy north face lett, egész túragardróbom legdrágább darabja), lélegzős, hónaljszellőzős ahogy az övé is, de én nem tudnék róla ekkora lelkesedéssel beszélni. Egyrészt 4-5-6 óra komolyabb eső után bizony beázogat (pedig soha nem mertem vegyszerrel tisztítani nehogy a membránja bánja), és ebbe is bele lehet ám fülledni

mondjuk lehet hogy az övé 8-szor annyiba került mint az enyém..

 

hát, kemény menet lesz!

sose mentem még egy hetet sem egyben (főleg nem 42 kmeket) szóval nincs jogom belevauzni, tényleg csak a túraszakmai kíváncsiság miatt néztem meg

szurkolok és kíváncsi vagyok, remélem lesznek menetközbeni tudósítások

 

azért kíváncsi lennék pl. hadidoki véleményére..

 

+1: ha tényleg tűzoltókészülék méretű medveriasztóval kell ezekre elindulni, akkor annyira már nem is vágyom rá :-)