Alváskultúra (X) 2019.02.07 0 0 13081

Kedves VégreNorvégia,

 

én semmi különöset nem látok ebben a matracban, egy viszonylag alap matrac, szerintem bátor árral, ismeretlen matracmagassággal és 2 év garanciával (legyünk őszinték: zsákrugó még DOHA nem tört el). A gyártók általában a zónák kialakítására különböző vastagságú rugókat használnak, amennyiben nem változtattak gyártási módszert úgy a Cardo az ugyanolyan rugók elrendezésével "hozza létre" a zónákat.

 

Szerintem egy ilyen szintet ca mindegyik gyártó prémium matracai hoznak a zsákrugós matracok között, legyen az Yatas, Life Sleep vagy más olyan márka, ahol adnak a minőségre is. A "vegyszerektől mentes" kritérium nem tudom, hogy mit jelent, nem tudom, hogy kinek mi a vegyszer. Ezek a termékek általában káros anyag mentesek, jellemzően igazolás van a habok és a matrachuzatok esetében is (Ökotex 100 pl.), így ez szerintem minden magára valamit is adó márka esetében ez ma már alap. Ez ugye nem azt jelenti, hogy nem tartalmaznak múszálakat (Tencel matrachuzat nagy része is az) vagy kőolaj származékokat (minden normál- és hideghab az) vagy butadiént, ami a mű latex vagy a kevert latexek alapanyaga vagy akár a ragasztókat is említhetnénk, amelyek akár vízbázisúak akár oldószeresek mindenképpen vegyi anyagból készülnek legyen az Cardo vagy egyéb prémium márka.

 

Éljen Longyearbyen:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VégreNorvégia (13080)