H_G Creative Commons License 2019.02.06 0 1 36365

"Tivat, Budva, Sveti Stefan, Ulcinj, Cetinje városa is, valamint a Mamula erőd és Njegos Mauzóleuma is. 7 napra lehet kicsit sok pláne, hogy jó lenne pihenéssel is tölteni az időt."

Sok bizony! 

Szerintem Ulcinjt, ami messze van a többitől és  nagy falat, kapásból hagyd egy mások évre! Cetinjét dettó, ott nincs sok ami érdekes.Tivattól pedig nem tudom, mit akarsz, ha nem jársz ott valami miatt amúgy is -- nem túl szép modern kisváros, nagy forgalom, teherkikötő, strandnak betonlapok. Nyugodtan kihagyható. Olyan jót strandolni Perastban is lehet, inkább arra a nagyon gyönyörű helyre hagyj elég időt!

"Ugyanez érvényes Sveti Stefanra is, ha jól vettem ki, lehet lőni néhány képet, aztán ballagni tovább."

Az annyira közel van Budvához, hogy gyak. nem plusz időráfordítás.

"akad olyan hely, amit kötelező és kifelejtettem?"

Van bizony, Herceg Novi, ami a leghangulatosabb város az öbölben! Napközben kevésbé érdekes (jó strand ott sincs, ahogy egyébként Kotorban sem!) de egy estét föltétlenül érdemes ott eltölteni. Fantasztikus hangulatú korzó, fények, jó éttermek. A Mamula látogatás után (aminek szintén sajátos hangulata van) útba is esik.

Előzmény: Slice11 (36364)