suhajda_ Creative Commons License 2019.02.05 0 0 1812

Sziasztok!

Egy 2001-es G astrával rendelkezek (Z16XE) amivel ez már a sokadik gond. Nagyjából 2 hónapja történt egy motor felújítás, ha ez befolyásolja a tényezőket. Lényeg ami lényeg, 1900KM-t mentem vele azóta, és elkezdett rángatni az autó és feljött a check engine. Mivel hogy ez a probléma máskor is volt, fogtam magam, levakoltam az EGR-t, illetve megtisztítottam. A probléma el is tűnt, mindaddig amíg a check enginge világított. Miután kialudt az autó elkezdett lomha lenni. De nagyon, lomhább mint egy 1000-es motoros régi swift, a 120-at el se tudtam érni vele. Másnapra volt kipufogó cserére időpontom a Paraginál, felszerelték az új kipu-t és utána már elkezdte a rángatást újra viszont menet közbe, akár 2 ezres fordulaton. Előtte tankoltam egy Avia kúton, gondoltuk hogy biztos csak a rosszabb minőségű benzin miatt, a mai nap kiderült, hogy nem. Az EGR-t visszaraktuk, a problémák fent álltak. A szerelő kitörölte az EGR hibát, viszont más hibakódot nem ír az autó, a benzinszűrőt ma kicserélték és még mindig él a baj. A szerelőnek sincs sok ötlete, ezért gondoltam írok ide hátha valaki járt már hasonló cipőben. Üresbe is néztük, lassú gázlenyomásnál nincs baj, viszont ha már jobban rálépek és tartom 4000-en a fordulatot az csökken és a motortérből valami brutál hangos hang jön ki. Olyan mintha valami visszafogná a motort és nem engedné, hogy tegye a dolgát.