Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.02.04 0 0 922

"A meglévő riasztómhoz tartozó távirányítót(REM15), csak élesítéshez, hatástalanításhoz használom."

 

Miért nem jó neked a riasztó kezelő billentyűzete? A távirányító léte biztonsági rés szerintem, pl gyakorlatilag bárki könnyedén bemehet hozzád, aki elég ügyes ahhoz, hogy ellopja tőled. Olyan ez, mintha elköltenél egy rakás pénzt csúcstechnikás ajtózárra, azután a kulcsot a lábtörlő alatt tartanád :)

 

"Jelenleg ip150 modulon lévő kimenet vezérli a bejárati kaput, de ezt is csak dnydns-el keresztül"

 

Ezek szerint a riasztódat az Internet felől is ki lehet iktatni... (rajtad kívül pl a riasztó gyártója, bármelyik okosabb hacker és még ki tudja kicsoda)

Minek neked egyáltalán drága riasztó? Vannak helyette olcsó matricák "riasztóval védett terület" meg "harapós kutya" felirattal :)

Az internet modul rohadt hasznos kiegészítő lehetne a riasztóknak, ha én határozhatnám meg a paramétereit. De az ilyesmiről nem a hozzám hasonló hülyegyerekeket szokták megkérdezni a kanadaiak, hanem a sokdipilomás "képzett" haverjaikat :)

 

"ha jön valaki stb. akkor is kitudom nyitni, ha nem tartózkodom itthon"

 

15 ezer forintétól lehet kapni GSM távkapcsolókat, azzal is tudsz kaput nyitni akár távolról is és ez nem gyengíti a riasztó rendszered  biztonságát, mert teljesen független tőle.

 

"Sajnos a több ér nem kivitelezhető, mivel a mostani központtól már bent van a csőben a 2*05+4*022,"

 

Egy lehetséges megoldás:

- központon bekapcsolva az ATZ

- 2x0,5 = tápfeszültség

- zöld+sárga = kommunikációs busz GRN+YEL

- maradék két ér rákötve a központ két zónabemenetére

Ezután a garázsban

- van tápfeszültséged

- van adatbuszod (pl kezelő billentyűzet, központ kiegészítő modulok számára)

- és van négy ATZ zónád úgy, hogy a két távoli zóna-érpár másik pontját a negatív tápra (BLK) kötöd.

Ez a megoldás nem hivatalos, de ettől még működik (ki van próbálva).

 

És akkor még meg sem említettem, hogy végszükség esetén több érzékelőt is lehet (sorba kötni) egy zónára, vagy pl azt, hogy a riasztó kábel árnyékolását is tekinthetjük egy plusz érnek ;)

 

"A kezelő eszembe sem jutott a melléképületben(mondván, hogy eddig sem volt, ezután se lesz), most véstem be a kezelőnek a csövet :) Köszönet érte"

 

Nem az első eset a történelem során, hogy

egy laikus évekig gondolkodik egy műszaki probléma megoldásán,

aztán odahív egy igazi profit, aki két perc alatt kitalál háromféle megoldást a problémájára és ráadásul mindegyik sokkal jobb az övénél :)

Előzmény: lucz13 (921)