Bakter1234 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 148381

Köszi!

 

Pozitív tapasztalatok:

 

- Nagyon dinamikusan lehet vele közlekedni, egyáltalán nem lehet érezni hogy 999cm3

  a turbót már 1500..1600-as fordulattól lehet rendesen érezni, és 1800..1900-től már jelzi is, hogy válts felfelé.

 

- Ha óvatosan mész vele nagyon kedvező fogyasztásokat is lehet vele produkálni.

  5km falu, 20km autópálya, 5km Budapest (munkába járás) 3.6....4.1liter/100km között ingadozik forgalomtól függően.

  Autópálya 200km-en : Tempomat végig 110km/h -> 4.5liter/100km, Tempomat végig 120km/h -> 5.0liter/100km

 

- Mikor megérkezett az autó kicsit utánajártam, és kiderült, hogy ez a nagy-képernyős középkonzol kijelző alkalmas elvileg arra, hogy megjelenítse a mobilom képét. A gyárból lekérdezték, és utólag lehetett engedélyezni. Nekem nagyon tetszik, hogy pl. a WAZE a kocsi képernyőjén megy a gyári hangszórókból szól, stb.

 

- Nem írják sehol de a belső visszapillantó tükör automatán sötétedik

 

Negatívumok:

 

- Elzavarnám a fenébe azt aki kitalálta, hogy az ablaktörlőlapát félig belóg a motorháztető alá, hogy ne lehessen felhajtani. Hát hogy a fenébe takarítsam ki a félig olvadt, majd jól odafagyott havat, hogy a lapát meg tudjon mozdulni? Még a sima friss havat is baromi nehéz kikefélni.

 

- Fűtött ablakmosó fúvóka, téli csomag van , de egy filléres ablakmosó folyadék szintérzékelő az bezzeg nincs!

 

- Sajnos a kesztyűtartón kívül nincs semmilyen fedeles kis rekesz, amibe pl. kulcsot, pendrive-ot, aprópénzt, stb. lehetne tenni. A régi egyes fábiámban 3 csukható rekesz is van.

 

- Négy motoros ablak, olyan nyomás érzékelővel, hogy ha a kisgyerek odarakja az ujját azonnal megáll és visszafelé elindul, de ha bezárom fel nem tekeri magától az ablakokat!

 

- a visszapillantó fűtés kapcsolóján még kicsit alakíthattok volna. Olyan pici a pötty a gombon, hogy néha napokig bekapcsolva felejtem.

 

Az egész család nagyon szereti, nem bántuk meg, hogy megvettük.

Amúgy az elődjét is nagyon szeretjük, még megvan. 2006-ban vásároltuk egy új Fábia I 1.2 12V kombit. 13 éves és közel 300.000km van benne és hibátlan!

Sokan fikázzák ezt az 1.2-es motort, de nekem semmi bajom nincs vele.

Hirtelen ennyi.

Üdv.

Előzmény: csíkos-háTTú (148378)