netuddkivogymuk Creative Commons License 2019.01.18 0 0 70

"Egyáltalán nem életszerű, hogy a besenyők rátámadnak a kazárokra, azok meg legyőzik őket, majd birkamód nézik, hogy a szövetségesüket elhajtsák mellőlük."

 

Miféle szövetségesről beszélsz? 

 

"Ellenséget nem szokás megtűrni maguk mellett"

 

A kazárok nem tűrték meg az ellenségüket (besenyőket) maguk mellett. Elhajtották őket északra. Az ott élő kusnarenkóiak meg szétszóródtak, nagy részük a zárt erdőn keresztül (Kazáriát megkerülve)  a Dnyeperhez menekült. 

 

"a steppei logika szerint a kazárok igenis alávetették a besenyőket, pacifikálták, különben a besenyők számára nem nőtt volna fű... "

 

A Kazár Birodalom a Volgától keletre nem terjedt ki. Ezt az is bizonyítja, hogy a besenyők a Volgánál (a túloldali kazárokkal szemben) éltek (DAI). Fönn északon meg már nem is kazárok éltek 860 előtt sem a Volga nyugati oldalán  (barszilok). A kusnarenkóiak (későbbi szubbotcaiak) meg ráadásul messze éltek a Volgától. Olyan 300 km-re onnan, a Bjelaja völgyben. 

Előzmény: szakor (66)