MoocA Creative Commons License 2019.01.15 0 0 428

Sziasztok - biztos volt már közületek valaki hasonló helyzetben, tanácsotokat kérem. A lakás amiben két éve lakunk, 5. emeleti, leválasztásból jött létre évtizedekkel ezelőtt.  Eddig semmi gondot nem tapasztaltunk. A mi oldalunkról a WC a szomszéd lakásban levő strangra van rákötve. Azzal kezdődött, hogy néhány napja először nálunk jött fel a trutyi, átzörgettünk a szomszédba és kiderült, hogy ott is úszik minden. A szomszéd hívott duguláselhárítót, de az csak ideig-óráig volt megoldás, néhány nap múlva kezdődött minden elölről. Akkor mi is hívtunk dugulás elhárítót, profi eszközökkel és minden megjavulni látszott, míg a szomszéd alatti lakó meg nem jelent, hogy most nála ázik minden. Azóta ismétlődik a dolog, hol lemegy, hol nem, de a szomszéd alatti lakás ázik.

Nekem az az álláspontom, hogy ha valami ázik, ott a lefolyót javítani kell, ez pedig vagy a szomszédban, vagy az alatta lakó lakásban lehet. A szomszéd azt mondja, hogy csak miattam ázik minden, fizessem én a javítást. Nem értem, mire alapozza, öreg pesti bérházról van szó, az egész ügyben az én szakaszom nincs két méter, de az a szomszéd irányába megy és szerintem, ha a néni ázik, akkor a hiba nem lehet az én lakásomban. Mi ilyenkor a teendő?