zyx12 Creative Commons License 2019.01.12 0 4 3443

Sajnos az osztrák szaunaparadicsomok elkényeztettek engem... Voltam az elmúlt sok évben jó néhányban, és persze vannak különbségek, de alapvetően mindegyik jó.

A minap próbáltam ki az Aquaworldöt, amit ugye Budapest/Magyarország egyik legjobbjának mondanak. Hát... Nagy csalódás volt. Előjött mindaz, ami miatt eddig sem szerettem a magyar szaunázó helyeket. Csütörtök lévén textilmentes (ahogy ők mondják, "hagyományos") nap volt, erre jól látható tábla is figyelmeztetett a szaunarészleg bejáratánál. 70% sajnos nem ismerte a naptárat és nem látta a táblát. (Mondjuk, legalább papucsban senki nem jött be a szaunába, ez is valami...) A központi részen fiatalok hangosan röhögcséltek, sajnos igazi relaxálásról szó sem lehetett. Ki a szabadba ugye nem lehet menni, maradnak csak a zuhanyzók és a merülőmedence (ami a szokásos 12 fokkal szemben 16 fokos, de ez még nem akkora nagy baj) a lehűlésre. Szeánszra (500 Ft/fő, halló...) nem is mentem be végül, nem támadt kedvem hozzá. És hát hol van itt a hangulatos nagy, 40-50 személyes kinti szauna...? És itt a kulcsszó: a hangulat. Ez hiányzott a leginkább. Mert persze nem látom a háttérben a kétezres csúcsokat, de nemcsak ez hiányzott nagyon, hanem az az igazi feeling, amit Ausztriában eddig mindig megkaptam a jófej helyiektől 20 és 80 között akárhol.

Ha a fentiek fényében valaki tud nekem valami biztatót, mondani, azt nagyon köszönöm.