Lora1213 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 29966

A Celaflor és a Mospilan hatóanyaga ugyan az.  Nem szükséges egyszerre vagy egymás után használni.  Egyiktől sem pusztulnak el azonnal a tetvek, mert az idegméregnek idő kell hogy hasson. Ha két hét múlva még látsz élő tetűt, akkor Actarával ismételd meg a permetezést, és a belocsolást. Türelem kell hozzá, de nem lehetetlen.  Az orchideámon a virág hátulján szoktak összegyűlni a gyapjas tetvek, ott egy fülpiszkálóval kivégeztem őket. Egy héten többször is átnéztem mindet, igaz nekem akkor csak 12 db volt.    Ha egy növény tetves nem szükséges átültetni. A tetű nem lakik a földben, maximum leesik oda, de fel tud mászni ismét a növényre.  Az orchidea is bírja ezeket a permetszereket , csak arra vigyázz hogy a levelek hónaljában ne tudjon össze gyűlni a folyadék. Ha odacsurog, töröld ki valamivel.

A jövőre nézve érdemes lenne elgondolkodnod, hogy milyen növényeket tarts.  Ha nem tudsz hűvös 10-12 °C helyen teleltetni, minden évben harcolni fogsz a rovarokkal.  Az orchideán kívül  csak a szobanövények bírják a téli meleget. 

Előzmény: Beri44 (29964)