kukucs33 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 10868

Az Ignist és a Fusiont ismerem saját tapasztalatból is. Ignis apámnak van, ő újonnan vette, Fusion meg nálunk a suliba, edzésre rohangálós 2. autó kb 1,5 éve, még a régebbi verzióból. Az Ignis keményebb rugózású, kevésbé kényelmes, csomagtartója kisebb, talán keskenyebb az egész autó, ami hátul 3 személlyel hátrány lehet, de amúgy nem feltétlenül számít. Cserébe igénytelen (jó értelemben), nem egy elromlós darab. A Fusion összességében kényelmesebb, komfortosabb benyomást tett rám, de konkrétan az ülései is számomra barátságosabbak, mint az Ignisé, de ezt úgyis Te érzed, hogy neked mi jobb. Ami nekem nagyon tetszik benne, hogy a jobb első ülés támláját előre lehet dönteni, így nagyobb dolgokat is be lehet tenni. A tetőcsomagtartó 50kg-t bír, ami vicc, ezt az Ignisnél nem tudom mennyi. Továbbá a jobb első ülés ülőlapja alatt is van egy nagy rekesz ahova elfér az EÜ csomag meg még pár apróság, ilyen Ignisben nincs, de általában sem jellemző (inkább francia autóknál láttam ilyesmit, pedig prakitkus). Fejtámla viszont hátul nincs minden kivitelben 3 db. Van amibe csak 2 jutott, a két szélső ülésre, ennek az okát nem igazán értem, mert filléres cucc és adott esetben életet menthet ha van. Az Ignisben emlékeim szerint van minden üléshez, pedig fater kocsja a létező legfapadosabb verzió, az tuti.

A biztonságról az Ignis esetében szerencsére nem tudok mit mondani, de a Fusiont a múlt héten kapták el a bal hátsó ajtónál és tették tetővel egy beton villanyoszlopra. Szerencsésen mind a 4-en kiszálltak belőle komolyabb sérülés nélkül (kisebb tiplik itt-ott, rándulás a max.). Az autó totálkáros lett, de megmentette a családot, úgyhogy én biztonságosnak tartom :-).

Előzmény: kroni1 (10862)