novecolli Creative Commons License 2019.01.07 0 0 8193

Egy késöi impresszio a nov. 11-i konzertröl a Budapesti Kongresszusi Központban. KB. 1200 km-t tettem meg, hogy a Zoránt végre egy nagyobb koncerten láthassam, miután idáig csak egyszer egy kis városban BP közelében láthattam elöször, ahol - amivel ostoba módon nem is számoltam - egy jól csökkentett számú zenekarral lépett fel. Ezért is nagyon örültem a nagy koncertnek, mert a Sound egész más. Mi lett belöle? Egy olyan koncert, amin kérdeztem magam, milyen dal ez... . Nem ismertem a dalok nagy részét  mert 40 éve máshol élek. De megint tudtam magamnak mondani, hogy a Zorán egy nagy ajándék a magyar kultúrának mint elöado müvesz, énekes, zenész. Ahol én élek, nem találok egy hasonló müvészt, akinek ilyen szép, volumenes, érett hangja van. Az itteniek inkább hörögnek, hangosak, vagy vékony hanguak... De énekesnek mondják magukat. Ha van hangjuk, akkor a zene/melodia hiányzik. És ez a másik dolog Zoránnál, a hangon kívül van még más is. A lírikus dalszövegek versenyeznek versekkel, a zene/melodia olyan összetett magas színvonalú, hogy párját keresi. Örüljetek, hogy van nektek egy Zoránotok (persze még mások is vannak, de összességében a magyar kultúrának jo híre van.... Csak egy hátránya, a nyelv, ami csak a határokig  visz el). KB már egy éve hallgatom az utolsó koncertjeit DVD-n, és nem lesz unalmas, ha odahallgat a zenére az ember, mindig felfedez valami újat. A zenekar magas színvonalon játszik, én személyesen szívesen látnék még több Lantos/Orosz arányt a Zorán dalain belül. Az Aréna nekem kötelezö, mert be kell hoznom kihagyott dolgokat az életben :-) Végül, bocsánat a zökkenös kifejezésekhez, mint mondtam, 40 év távolban, más környezetben...   Szóval..  Szép volt a koncert!