claas patrol Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136746

u.i.

Hogy aztán ki mivel ,milyen szerekkel tudja elpusztítani az atkákat (?)...az legyen az = "ahány ház, annyi szokás"...elve. Szűk ötven év tapasztalata (és makacs fóbiám)  xDD :-)), hogy mindig behurcoljuk valakitől, vagy valamivel. Ez tény, kérem.  ,-))

Szerintem , érett koru... és ugye vásárolt , vagy (kapott) tyúkokat érdemes azonnal 'le-pamzlizni' ,lábkezelni, majd a jó öreg házi-patikákat alkalmazni. Május közepétől juni közepéis 2-3 vedernyi diófa levelét szedés után árnyékban kiszárítva és nájlon zacskóban tárolva,érdemes begyüjteni. A tojófészkekben terjedhet ez a kórság megfigyelésem szerint zömében a behurcolászást követően. (tudom-tudom..kakasok is érintettek lehetnek), de nem azokon fog elsősorban megjelenni a szindróma, ezért említem a sorrendet. A tojófészek aljába 4-5 száraz dió levél és arra a fészek-forgács-almot rakni...stb.A levendula is jó és a citromfű illetve, annak az illathasonlatát a fehér ürmöt rakhatjuk hasonlóan a fészekbe. Ott nem kapírgálnak és csipegetnek, ugye ?...Ezek megelöző hatásuak lehetnek véleményem szerint.Teljesen ingyenes és csak némi macerával járó "hadműveletek"a begyüjtésük. Februárban és márciusban is fűtünk fával, ilyenkor a tiszta fahamú 2-3 vedernyi könnyen félre tehető a homokfürdöjükbe, vagy ott ahol fedél alatt tollfűrdöznek. Minden tetű, atka fertőzés megelőzésére pl. jó lehet. üdv.

Előzmény: claas patrol (136745)