Alváskultúra (X) 2019.01.04 0 0 13016

Szia Parijani,

 

a gond szerintem a tárolással lesz, de biztosan megoldjátok valahogy. A nehezebb matracok ebből a szempontból most hátrányban vannak (táskarugós matracok), hiszen ezeket mozgatni nem könnyű. Nem gondolnám, hogy a táskarugós matracok a jók. Vagyis ez nem ilyen egyszerű. Valóban a világ legdrágább matracai kivétel nélkül zsákrugós matracok (Hästens, ViSpring, Treca de Paris) ez azonban nem jelenti azt, hogy a táskarugós matracok között nincsenek végtelen silány termékek. Sőt! Egészen szutyok matracok is vannak. Ez sajna szinte minden alapanyagra érvényes. Nem tudom kinek mi a közép kategória, amennyiben egy 140-es matracról beszélünk, úgy ez ca. a 100-150 e forint lenne vagy egy kicsit feljebb. Ebben az árkategóriában szerintem a hab matracok már eléggé megbízhatók (Signum, Signum HR Ultra, HR Ultra, HR Titanium vagy éppen a Levital matracok), de a legjobb lenne próbálni ezeket a matracokat megfelelő tanácsadás mellett (és itt nem okvetlenül a multikra gondolok). Amennyiben nincs lehetőség próbálni, úgy el kezdhetünk virtuálisan szűkítgetni (árra, magasságra, alapanyagra, kétoldalas komfortra, garanciavállalásra, mosható huzatra, zónázott-nem zónázott, stb), nagyobb esély van a jobb matrac megtalálására, mint ha a szomszéd, rokon  vagy a kollégánk tanácsaira hallgatunk. 

 

Bármilyen további kérdésekben készséggel állok rendelkezésre:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: parijani (13014)