sancibácsi Creative Commons License 2019.01.02 0 0 10544

Igen van több lehhetőség.

 

1.

Valami tömítetlenség, amin a füst vissza áramlik.

Erre gondol mindenki elsőre.

Ez füstölést indításnál; tehát hideg kéménynél-kályhánál okozhat.

A begyújtás-égés elején.

(Erre azért kicsi az esély. Ha egy jól megépített 200-as (hánys???) Schidel kéményről van szó; akkor annak elég jó huzata van. Tényleg csak nagyon ritka easetekben okozhat problémát.

Azért azt hozzáteszem; a legproblémásabb mindíg az új ház. Fűtetlen. Kopp hideg falak, beton padló, stb. Kint ha picit süt a nap, már nap közben, délután már jobb idő van mint a fűtetlen új házban. A kéménynek fordított huzata van.)

 

2.

Leht amúgy kémény kerámia elemnél is. 

Szintén huzat gyengeségnél.

ha a kerámia cső darabok nem hézagmentesek.

Én jártam már így. Sajnos szintén nehezen találtuk meg: a kémény legalján a szellőzőrácson jött vissza füstszag.

 

3.

Ha nincs levegő utántáplálás (fokozott légzárású nyílászárók) és az égés közepe-vége felé jelentkezik a füstszag: akkor ez is okozhat visszafüstölést.

Ablaknyitással ellenőrízhető.

 

4.

Ezzel az ablaknyitással azért kicsit körültekintően.

Én jártam már úgy otthon:

Éreztük kicsit a füstszagot. Ez általában nem szokott. Valami (egész más)ért kimentem az udvarra. És rá láttam a kéményre. Olyan szél (és nyomásviszonyok) voltak, hogy szemmel láthatóan a füstöt lefele kanyarította a kéményből.

A kémény felőli oldalon becsuktam az ablakot; és kinyitottam a túlsó oldalon: megszűnt, kiszellőzött.

 

Előzmény: majdmegse (10542)