ghepard Creative Commons License 2019.01.02 0 0 764

Mindenkinek boldog új esztendőt. A régi elmúlt és nekem így végződött a teljesítmény szempontjából (gerely):

 

Ez minden korosztály összehasonlítása. Ez azért lehetséges, mert a nemzetközi atlétikai szövetség bevezette az ún korszorzókat (vagy évszorzókat) - ezért versenyezhet egymással idősebb, fiatalabb. Ez az ábra azt mutatja, hogy hogy állnak az egyes korosztályok és hogy állok én. A világ és országos csúcsokból le van vonva az amit hozzátettek nekifutással és be van szorozva a korszorzóval. Nálam ez a korszorzó tavaly 1.5985 volt (az idén már 1.6350 lesz), tehát úgy jött ki a 80.88 méter, hogy az én 50.60 méteres teljesítményemet helyből beszoroztam a 1.5985-ös korszorzóval. Most kb 27%-al vagyok a világ legjobbjai felett. Ha esetlkeg el tudnám érni, hogy 44%-al legyek felettük, akkor helyből is meg tudnám dobni a világcsúcsot, amit nekifutással értek el. Ez a cél, persze idén ez nem valószínű, de tervem van már rá, hogy hogyan érjem, ezt el. Pár éve azt hittem, ez lehetetlen - ma egész reálisnak néz ki. Ha esetleg elérem, akkor az már kb 146 évre fog mutatni. Ez az ábra nagyon motiválólag hat, nem kell más, csak fejjebb strófolni a piros oszlopot (jobb kéz, a kék oszlop a bal kezem) - persze az elsődleges cél az, hogy ne nyírjam ki magam. Idénre az a cél,. hogy túlszárnyaljam azt a bizonyos 50.60 métert jobb kézzel és 44 métert bal kézzel. Majd meglátjuk sikerül e javulni a 8. évben is egymás után.