mertezműanyag Creative Commons License 2019.01.01 0 1 28716

Nem volt kötelező kérned. Amúgy a politikának annyiban köze van a dologhoz, hogy egy ilyen konstrukció csak állami támogatással működik, azaz nem adna neked vagy bárkinek egy bank 10M-t azért, hogy vállalj 3 vagy több gyereket. Ehhez kell a kormányzati felhatalmazás, hogy az adófizetők pénzéből erre jusson. Az pedig, ha valaki nem felel meg a banki konstrukció által támasztott feltételeknek, kevéssé függ a kormányzattól.

Nem politizálásképpen, de arra nem emlékszem, miután a háromból két gyerekem is 2010 előtt született, hogy kaptam volna bármilyen kedvezményt, támogatást vagy bármit, azért, mert vannak gyerekeim. Nem is ezért vállaltam nagycsaládot, hanem azért, mert így gondolom jónak. És az is tény, hogy ezt a jelenlegi kormányzat elismeri. Aki megfelel a feltételeknek és van komolyan vehető önereje, annak nagy segítség a csok. Erre lehet mondani, h megint a gazdagokat támogatják stb. Azokat támogatják, akik a teherbíró képességük alapján teljesíteni tudják a feltételeket. Vannak, akik nem felelnek meg, vannak, akik nyerészkednek, és lesznek akik, belebuknak. Azok pedig, akik csokkal teremtenek sikeresen saját otthont, valószínűleg elégedettek. Szerintem.

Előzmény: Zentécske69 (28709)