puntooo Creative Commons License 2018.12.28 0 0 62189

Gyulán én is csak a rondállához kapcsolódó külső tégla falakat,tornyokat építeném vissza.

 

Bocsi, de én ezzel vitatkoznék. Úgy végképp egy lovagvár kinézete lenne, és leírtam az érveimet, hogy valamilyen szinten minél jobban rekonstruálni kéne egy "magyar" falú várat. Fonyód csak egy palánk, Nyírbátor tisztelendő, de nem közismert próbálkozás.) -Emlékszem gyermekkoromban csak bámultam a kicsiny Gyulai "dupla" téglavárat (anyagában és alaprajzában is), és a vékony külső falacska alapját, és el nem tudtam képzelni, hogy ez hogyan bírta 2 hónapig az ostromot. (Azt most sem értem, hogy hogyan maradt ennyire épségben:-)) Az alább látott mindkét terv tökéletes lenne. -A külső téglafal (a földbástyákkal együtt) nyilván dekoratívabbá tenné a várat-bár azon mindig is elgondolkoztam, hogy az ostrom készülve nem bontották-e le maguk a védők, legalább részben, hogy a fejükre ne dőljön az ágyútűzben. -Ha a folyók gátját karban lehet tartani több száz km hosszan, a török tenger elleni gát is tán' csak karbantartható lenne. Korhűnek meg csak annak kéne lenni, ami látható...    

Előzmény: jazd (62177)