fényérték Creative Commons License 2018.12.26 0 0 7759

Mit értesz aranyáron? Egy új korában 50-100e dollárba kerülő eszköz az eredeti ár 2-3%-ért mondjuk arany?  1-2 ezer dolláért/euróért  tudsz venni jól használható állapotút, ha nem vagy türelmetlen. Nyilván ez is bazi nagy pénz és kicsit orosz rulett az egész.

 

Egy ismerősöm most hirdet Budapesten egy kicsit kopottas, de működő Scanmate Scanview 5000-est. (http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149597709&t=9126405). Az ár szerintem alkuképes, hasraütve tanácsoltam irányárnak :-) (Disclaimer: nem vagyok érdekelt az üzletben és a konkrét készüléket sem ismerem) . Az eladó nem fotós, de egy "rokon szakma" neves , ismert képviselője, aki hobbira használta. A Scanmate 5000 egy nagyon jó dobszkenner. A használatával kapcsolatban sok trükkel tudok én is pl. segíteni. 

 

Csak akkor tartom életképes ötletnek egy ilyen megvásárlását, ha maga a szkenneléssel járó pepecselés is érdekel hobbi szinten. Ha azt várod, hogy a fotóid technikai/esztétikai minősége, vagy a munkád hatékonysága fog ugrásszerűen javulni, akkor keserű és drága csalódás fog érni :-) 

 

 

 

Előzmény: naivkezdo (7755)