pinyós Creative Commons License 2018.12.22 0 0 156203

Szia! 

Idén nyáron ugyanígy jártam. Nálam is a klímás megállapította hogy a szélvédő alatt de valószínű belülről engedi el a gázt. A műszerfal kivételét nem vállalta ezért én nekiálltam és kivettem az egész műszerfalat  Nem semmi mutatvány volt. Visszamentem nyomás próbára, mert nekem gyanús volt. A nyomáspróba megmutatta hogy nem az utastérben engedi a gázt, - tehát fölöslegesen szedtem ki - hanem a szélvédő alatt a csövek ahol csatlakoznak a táguló (expanziós) szelephez. Imbusz csavarok rögzítik a csöveket. Nekiállt a klímás de ki forgatta az imbuszkulcsot a csavarból, ezután széttette a kezeit  hogy nem tudja szétszedni. Hazamentem és le fúrtam az imbuszcsavar fejét de akkor sem jött le mert össze volt oxidálódva az acél csavar az alumínium szeleppel, ezért le kellett fúrnom az egész szelepet amit ezután ki kellett cserélnem Kb 15 - 20000 Ft a szelep. A 4 darab gumis alátét 11000 Ft volt. Összeraktam nyomáspróba de még mindig eresztett kicsit. Ezután vettem klíma tömítő pasztát azzal újra összeraktam és így lett jó. Nagyon nagy szívás volt nem férni hozzá sehogy se A lefúráshoz is egy derékszögű fúró adaptert kellett használnom hogy hozzáférjek. Mindenképpen a táguló szelepnél keresd a hibát, ott van négy darab alátét 2 az elején 2 a hátulján nagy valószínűség szerint ott van a baj. A műszerfal kiszerelése...... hát arról inkább nem mesélek vannak fényképeim róla. Pffff. Az enyém 2008 as 9-3 de szerintem a tied is ugyan ez. 

Előzmény: Packard Walsh (156201)