Törölt nick Creative Commons License 2018.12.22 0 0 125

Szia!

Kíváncsi voltam, hogy milyen okokat sorolsz fel annak érdekében, hogy áttérjek a Wordpress CMS-rendszerre,

és annak segítségével  menedzseljem a weboldalamat. 

Nos, nem győztél meg.

1.

A Wordpressnek gyakorlatilag csak a keretrendszere ingyenes. Minden további sablon, bővítmény pénzbe kerül.

Oké, valóban vannak - hogy úgy mondjam - ingyenesen letölthető sablonok, amik egy kezdőnek lehet némi alap,

de amint egy kissé bővítené az oldalát, például blog, zene-, illetve videólejátszóval, már nem talál jól használható 

ingyenes sablont. Ezek már mindegyike fizetős.

2.

Ez a pont a fenti véleményemet erősíti. Azaz normális és jól menedzselhető weboldal-sablonért fizetned kell.

3.

A Google pont leszarja, hogy az oldalad milyen CMS-rendszerben íródott.

A Html5/CSS3/Jquery/ oldalakat ugyanúgy megjeleníti, ha a szemantikai kódolás megfelelő.

Ha az oldalam kódjának első sorában ott van hogy: <!DOCTYPE html> ; a Google azonnal tudja, hogy Html5-ben

írtam a fájlt.

4.

-------

5.

Aham. Épp most olvastam a Wordpress hivatalos oldalán, hogy 22 ezernél is több oldalt fertőzött meg egy botnet-hálózat.

Szóval csak óvatosan az olyan kijelentéssel, hogy a Wordpress egy biztonságos keretrendszer.

6.

Ez a pont a legszebb.

Tudsz olyan keretrendszert, vagy bármilyen weboldal szerkesztőt, amely szövegírásra korlátozódik?

A Notepad++, meg a Brackets és társai nem szerkesztők, csak kódíró segédprogramok, azokat ne sorold ide.

A beágyazással meg éppen az a gond, hogy ha nem szeretnék beágyazni egy médiatartalmat, mert például

később eltávolítja a YouTube, hanem magam írnám meg a videó-, vagy az audiolejátszó programot,

máris ki kell lépnek a keretrendszerből, és Jquery/Javascript nyelven kell megírnom, majd azt bele kell illesztenem a rendszerbe. 

Egyébként szétnéztem a sablonok között, mert kíváncsi voltam, hogy van-e azonnal és jól használható

médialejátszó. Olyan alapra lett volna szükségem, mint a listakészítés, album képi megjelenítés,

a zenébe vagy videóba való beletekerés, előre-hátra léptetés, információ a zenéről, és mindez legyen reszponzív.

Hát ilyen nincs. 

És csak zárójelben.

Mióta megjelent a Bootstrap 4, illetve a Flexbox a Html5-ben, azóta - legyen az médiakiszolgáló,

blog vagy akár üzleti weboldal, annak mobilbaráttá (reszponzív) átalakítása gyerekjáték. 

Azaz továbbra sem látom az előnyét annak, hogy használjak egy olyan keretrendszert, amelyhez ráadásul

mindenféle pluszt kell beszereznem - PHP MySQL,  apache (wamp/xampp server és a többi és a többi)...

Köszi, de jól megvagyok a Html5/Css3/Jquery/Javascript/ kombóval is.