Adricsek33 Creative Commons License 2018.12.14 0 0 2818

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem, hogy ez szerintetek KC vagy valami más? Leírom a panaszom. Egy október végi este egyszer csak azt vettem észre monitorbámulás közben, hogy zavart lett a látásom. Mintha valami húzta volna be a szemeim, vagy begörcsölt volna a szemizmom. Hogy ez egyik vagy mindkét szememmel volt, nem tudom, mert homályosan is láttam volna meg nem is. Ez elmúlt 1 perc alatt. Elmentem házidokihoz, azt mondta, hogy ez előfordul rövidlátóknál(akkor asszem a jobb szemem -6,5, a bal tompalátó, 6,0 és -1,5 cyl) Ezzel egy időben arcüreggyulladás, s ezzel járó szemfájdalom jelentkezett, s mintha el is kezdett volna romlani a látásom. Elmentem ahhoz a szemészhez, aki épp akkor ráért, azt mondta, hogy a szememnek baja nincs, a homályosodást vérnyomás-ingadozás vagy agyi keringési zavar(???) okozta. Ne foglalkozzak vele. Akkor lemérte a szemem, kicsivel erősebbet írt, habár nem láttam azzal se jól, de felírta. Már előtte észrevettem, hogy pl a tv--n a kisebb írásokat nem látom, közelebb kell menni, vagy folyton levettem és törölgettem a szemüvegem. Ergo talán csak amiatt vettem észre, hogy jobban odafigyeltem. Nem mindig volt homályos, inkább ha rá is stresszeltem. Aztán elmentem egy másik optikába, ott, akiről azt hittem, hogy doki(de csak optalmológus vagy micsoda volt) újra bemérte, s adott egy szemsit, a jobb szemere -6,75, -1,75 cyl, a balra -6,5, -0,75 cyl szemcsit. Közben az arcüregem annyira eldurvult, hogy szédültem, alig láttam(a házidoki és a tüdőgyógyász szt is ezek simán a betegség tünetei). Elkészült a szemcsim, mikor próbáltam, szóltam, h nem kóser, ez nekem durva. Hordjam, volt a válasz. 

Na itt kezdődtek a bajok. Elkezdtem hordani, de annyira rossz volt, hogy levettem, s fel a régit. Próbálgattam, de egyszerűen nem tudtam megszokni. Egy ilyen után, mikor levettem egy kis hordás után vettem észre, hogy ha a tv-ben fekete háttérben vannak fehér betűk, azokat én szellemképesen látom. Akár a régi, akár az új van rajtam. Ez így is maradt. Közben visszamentem, bemérték a szemem újra, ott is láttam a betűk szellemképét, szóltam, azt mondta a nő, hogy az fog is kettőződni. Aztán mivel a próbaszemüveggel jól tudtam olvasni(leginkább az volt a baj, hogy közelre torzított), a szemüvegem szárán állított, amivel jobb lett, de nem az igazi. A szellemkép nem múlt el 3 hete se, sőt az elmúlt 2 napban 2 ismerősöm fekete pulcsijának a hófehér feliratát is úgy láttam, hogy a teteje a betűknek kicsi árnyat adott. Ezt látom még a szárítógép időkijelzőjén, meg néha a jelzőlámpák zöld emberkéinél. De csak távolra, ha közelebb megyek, ez eltűnik minden esetben.Itt láttam, hogy el kell takarni alulról, s ha kitisztul, az intő jel. De nekem nem, csak ha felülről takarom ki, akkor elmúlik a felfelé vetített kép.  Sokat érzem, hogy iszonyatosan erőlködik a szemem, s nem jó nekem a nézés, kényelmetlen, nem pontos, Vissza is mentem még egyszer, de csak azt mondják, szokjam. Mert hogy eddig nem volt jól kikorrigálva a szemem, s szoknia kell az agynak. Nyolcéves korom óta vagyok szemüveges, fősuli végéig olyan -3-ig romlott, azóta(10 éve) még egyszer annyit. Szerintetek ez KC vagy csak a rossz szemüveg??? Köszönöm a segítséget