baradlay1 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 216

Most őszintén...aki évtizedeket itt horgászik,szereti,ismeri a Balatont..ismeri mi volt itt és mi a mai helyzet..egy kicsit is átlátja a helyzetet..azsimán tudja mit kellene csinálni.Nem kell ahhoz Szári Zsoltnak lenni..

Hogy támadnák az biztos...

Úgy futtatják ezt az embert mintha valami megváltó lenne..pedig attól igen messze van de ezt már látja is a balatoni horgászok többsége.

Halállomány..a süllő eszi a küszt..egyik fő tápláléka...ahogy a géb és a durbincs is.

Gébből nagyon sok van..durbincs kicsit megfogyott..küsz is egyre kevesebb.

Sügér..annyi van,mint a szemét a kikötőkben..de már a nádasok előtt is.Szép nagyok is..a kikötőkben szoktam kishallal fogni..fogtam 80 dkg-t is.

De a nádasok öbleiben is pergetve.

Angolna kevés van már..viszont jó nagyok.Idén is fogtam jó párat..mind kiló felett volt.

Azt néztem én is hogy 4,4 tonnánál tartanak süllőtelepítésből..a többivel nagy csend van..pedig már itt az év vége.

A Balatonnak nem kell ivóvíz tisztaságúnak lennie..az otthon a csapból folyjon ivóvíz tisztaságú.Nem úszómedence ez...hanem egy természetes víz...amíg ilyen tiszta lesz addig sem sok jóra számíthatunk.

Éppen ma néztem egy horgász műsort a F&H csatornán...Szári nyilatkozata...a süllő állomány Európai hírű..sőt..Európában a legjobb süllős víz...

Hogy nem szakad le a pofája ekkorát hazudni...

De folytatja...évente 100 tonna süllőt fognak ki a horgászok..na ja..ennek simán a dupláját..max 100 tonna van beírva..

Ennek tudatában..6 tonnát telepít..és most azt kellene megkérdezni,hogy ezen számok arányaiban,nem gondolja hogy a süllő állomány a végét járja??

Hazudoznak,ferdítenek...és aki nem itt horgászik csak a Szári nyilatkozatokat olvassa az be is veszi ezeket a híreket

Aztán eljön ide horgászni..és csodálkozik ha pofára esik....

 

 

Előzmény: Törölt nick (215)