baradlay1 Creative Commons License 2018.12.09 0 0 212

Hm..én ezt nem így látom..és ha lenne hozzá akarat..ami nincs..akkor lehetne ezen gyorsan változtatni.

Először is..a ponty telepítések nagysága megfelelő úgy gondolom..

Most,hogy magasabb a vízszint a nádasok is jobban vízben vannak..a hínár is egyre több...talán szaporodna is a ponty.Bár..én úgy látom itt nem azzal van a baj,hanem mintha ezek direkt olyan pontyot nemesítenének,hogy ne is tudjon szaporodni természetes úton csak mesterségesen..mert úgy van benne pénz.Hiszen ha szaporodik magától akkor nem lehet érte pénzt kérni...

Október közepétől december 31 ig pontyfogási tilalmat vezetnék be ne a telepített pontyra horgásszanak.

Süllőzésről..

A telepített mennyiséget drasztikusan megemelni,1500 méteren belül senki nem horgászhat,a vitorlásokról sem,vitorlás engedélyeket 200 000 ft ra emelni,radart tiltani és kikapcsolt állapotban sem lehetne a fedélzeten.Kikötő hajókat ha szükséges rendőri segédlettel ellenőrizni akár minden nap.Akinél csak egy alkatrésze is a radarnak megtalálható a fedélzeten ott az összes azon horgászónak 5 évre bevonni az engedélyét.

Radarozva halat keresni szerintem sportszerűtlen és nem horgászhoz méltó.Az meg,hogy a radar segítségével lerabolják a tó süllőit..ezt meg csak a vak nem látja illetve a hülye nem tudja.

Éppen pár hónapja láttam egy tv adón ahol a tengeri halászatról volt szó,hogy a régebben halban gazdag tengeri vizekből eltűntek a halak.Ott nyíltan kimondták,hogy ez azért van mert a halászok a radar segítségével már nem vaktóban hanem célzottan halásznak..és így kifognak mindent.Több helyen is betiltották évekre a teljes halászatot..és azóta van megint ott hal.Na most ha egy oceánt üresre lehet halászni a radar segítségével..akkor egy 3 méter átlagmélységű Balatont nem lehet üresre horgászni a radar segítségével??Dehogynem..itt az élő példa ,hogy nincs süllő..

Amit esetleg a radaron látsz..az nem süllő..mert ebben a hidegben olyan nincs,hogy ott van de nem eszik...

És ezt a tiszta vizet ezt valahogy meg kell szüntetni mert én azt látom,hogy mióta ilyen tiszta a vize a tónak azóta itt nincs természetes szaporulat..egy halnak sem.Elenyésző a keszeg és a küsz ivadék is.Trágyázni kellene vagy valahogy ellenőrzött keretek között szerves anyagot bejuttatni a tóba minden késő ősszel.Amiből majd tavasszal tápláléka lenne a kikelő ivadéknak.

Na és végre olyan embert a vezetői székbe helyezni aki tényleg átlátja a dolgokat és nem haveroknak meg érdekcsoportoknak akar megfelelni a horgászokat hülyének nézve..

 

Előzmény: Törölt nick (211)