horic_73 Creative Commons License 2018.11.14 0 0 50434

Azért jó lenne kicsit leszűkíteni a kört.

 

2WD vagy 4WD esetleg mindkettő érintett-e?

Mely időszakban gyártott kocsiknál jön elő a hiba? (esetleg valami számszerű támpont)

Ezeknek mindegyike hibás?

Hány futott kilométer után kellene a hibának feltűnnie?

 

Azért érdekel, mivel az enyém 2017.04. havi 2WD és nem tudom, vajon érintett-e.

Sajna már túl van 2 nyáron, ergo ugyanaz a kerék 2 helyen is volt már az autón így nehezebben vehető észre a túlzott kopás, ha van.

Tavaly nyáron egy ismerős megjegyezte épp a jobb hátsót nézegetve, hogy mennyire kopik a gumim. Akkor nem foglalkoztam vele, mivel anno a másik újonnan vett kocsimon is kevesebbet futottak a gyári gumik, mint amit utána vettem. Tényleg, ezek a Conti gumik mennyit bírnak? Tudja valaki? 

A minap kimentem én is a posztok olvasása után megnézni és nekem annyira nem volt feltűnő, valszeg amiatt, hogy a hátsók már mentek egy nyarat elöl is, így nagyjából egyformán kopottak.

Így számolva jobb hátul kb 12-13000 futott km-e van egy-egy gumimnak. A télinek kb ennek a fele. (Az kb csak 4-5 hónapot volt fenn.) Így nem igazán tudom megállapítani, hogy van-e a kocsi hátsó hídjával gond.

 

 

A garancia ugye 3 év, utána gondolom saját költség lesz, ha cseréltetni akarja valaki a hibás alkatrészt.

Előzmény: kgaboroo (50431)