DonTibike Creative Commons License 2018.11.08 0 0 2349

Ilyennel engem is fenyegetett - hozzáteszem alaptalanul- a feleségem az elején. Ahogy utána olvastam - az jött le, hogy sajnos joga van távol tartatni a lakásodtól, de csak akkor, ha kifizeti a lakott és lakatlan érték közti különbséget egy összegben azonnal. Más helyen azt olvastam, hogy ez a részesedésednek a talán 35%-a. Csak akkor van joga  kizáratni a lakásodból ha ő kapja meg a gyermekek felügyeletét és nem teljes egészében tied a lakás. És csak addig, amíg fel nem nőnek. És onnantól kezdve ő felel az ingatlan állagáért, fenntartásáért - ha abban a későbbiekben kár ér téged, akkor azért is kártérítés követelhető tőle tudtommal. 

Az is bonyolítja a helyzetet, hogy ha papíron ugyan övé a ház fele, de bizonyítható, hogy a te különvagyonodból (örökség, ajándékozás) több pénz ment az anno az ingatlan vásárlásába, mert a különvagyonod nem osztódik alapból két felé a válóper során - az csak téged illet és követelhető tőle a válás során ennek a résznek a különválasztása és hozzád visszajuttatása. Ez persze fordítva is igaz, ha az ő különvagyont képező pénzéből lett véve az ingatlan. Nálunk pl kb itt ment át megegyezéses válásba a dolog, mert kisült, hogy papíron ugyan a ház fele a feleségé, a gyakorlatban viszont az egész ingatlan  bizonyíthatóan az én különvagyonomból lett anno vásárolva. 

Előzmény: vnuk (2348)