tomaszov Creative Commons License 2018.11.05 0 1 993

Sziasztok!

Bár sokat olvasgattam itt is és máshol is Reikiről mégsem volt ez tiszta nekem.

Elmentem egy RAI Reiki I-es tanfolyamra, ami a következőkből állt:

Kb. 30% a témához nem kapcsolódó értelmetlen fecsegés az oktató és a résztvevők között.

 

50%!!! Atlantisz, angyalok, arolo meg ehhez hasonló óriási baromságok ami engem egyáltalán
nem érdekelt hiszen Reiki tanfolyamra mentem(!?!!?)

 

20% állítólagos Reiki amiről a következőket tudtam meg:

1. Usui keresztény pap volt (tényleg? a Wikipédia szerint buddhisták tanították) és Jézus kézrátételes gyógyításának módját kereste és találta meg

2. Sajnos tanításai pár generáció után elvesztek mert az utódló mesterek akik tovább adták
a tanítványi láncolatban elanyagiasodtak

3. Egy Eckard Strohm nevű illető meditációja közben megjelent Uriel arkangyal és ősi atlantiszi titkokba avatta be. Mivel Eckard felesége reikizett és megmutatott neki pár dolgot (ami alapban egyébként Eckardot nem érdekelte)

feltűnt neki (Eckardnak) a hasonlóság az ősi atlantiszi gyógyászat egyes elemei és a reiki között. Ezért megkérte
Uriel arkangyalt hogy találkozhasson Usui szellemével. Össze is jött a  nagy találkozó és Usui megkérte
Eckardot hogy terjessze tovább az igazi keresztény reikit.

 

A véleményem talán nyilvánvaló az eddigiekből, de ha mégsem, azért kifejtem:
Ez a RAI reiki egy óriási beetetős kamu, és ez az Eckard fazon egyszerűen rátelepedett a Reikire és eszközként használja fel hogy a saját kitalált ezoterikus maszlagát terjessze. Amit tudásként itt átadtak egy nagy adag mese

és pár hókuszpókusz amitől állítólag tudsz kézrátétellel gyógyhatást elérni. 

 

A kérdésem tapasztaltabb emberekhez. Létezik Magyarországon olyan Reiki ami tényleg Usui tanításain alapszik, és nincs megspékelve álkeresztény new age ezoterikus mázzal?

 

Köszönöm!