Törölt nick Creative Commons License 2018.11.04 0 0 8983

Látom végül csak megcsináltad a TTL portkiváltót, gratula:)

 

Az 1.7Mhz akkor van, amikor kereten vagyunk, adott sorban nincsen badline, és nincs épp már ram frissítés sem.

Átlagban egy kb. 1.2MHz körüli átlagos érték adódik, amit ez a sima (nem A-s) UMC proci is a végtelenségig hibátlanul elvisel.

 

Most evvel szórakoztam nem keveset, vannak még fehér foltok, bár én a képalkotásra és nem a proci időzítésre koncentrálok most (elsősorban).

Nagyrészt már kezdem érteni mi történik, és mikor, bár vannak még homályos foltok,( és időm sem úgy van a projektre, mint szeretném)

 

Erősen túl van dimenzionálva ez a "2MHz", az biztos.

Valójában huszonpár százalék teljesitménytöbblet összesen, és nem pedig a szokásos "a pluszi 2x olyan gyors" kamu állítás a valós....... ráadásul egy csomó mindennek kb. mindegy, hogy kikapcsolom a duplaórajelet vagy sem, pont olyan jól fut,... közte játékok is.

 

Melegedni ez a modern cmos technológiás UM6502 proci sosem fog, ehhez képest az  NMOS2 8501 is egy igazi kőkori őskövület.

 

Hogy egy ritka kvázi beszerezhetetlen 5V-os CPLD-vel erőlködni mekkora értelme van igy 2020körül, mikor az egész pluszi belefér egy 2500ft-os modern fpga-ba tokkal vonóval (fpga-ted projekt) azt nem tudom.

 

Előzmény: IEC-ATA (8979)