Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 0 1168

Még a legvadabb gonosz tettek gyakorló között 8s vannak, akik Jézus követői ék vallják magukat.

 

Igy van. És? A farizeusok sem voltak igazi Istenkövetők, Jézus rá is mutatott erre.

Júdás sem volt igazi Jézus követő.

 

Ettől függetlenül, mi még lehetünk igazi Jézus követők.

 

Az a nyilvánvaló tény, hogy mindenki mást hisz Jézusról ~s az ő követéséröl, egyetlen dolgot Bizonyosan igazol.

Hogy valamennyien tévednek.

 

És? Te Jézus követője vagy, vagy nem? 

Ha az vagy, akkor gondolom, azt gondolod magadról, hogy te nem tévedsz. Mások is ezt gondolják. Akkor miből gondolod, hogy te mondod meg, hogy mi a helyes Jézus követés? Szerinted van egy abszolút, igazi, objektiv Jézus követés, és te mondod meg, hogy melyik az?

 

Ha pedig nem vagy az, mások miatt, szerintem ez nem egy helyes hozzáállás.

Ha a világon az összes vegetáriánus csaló (titokban húst eszik, stb), attól én még lehetek igazi vegetariánus.

 

Természetesen, vannak nyilván való dolgok, amik kizárják, hogy valaki igazi Jézus követő. Aki "Jézus nevében öl", az nem igaz keresztény - de ilyennel én még nem találkoztam. Mert az ölés annyira ellentétes Jézus tanitásával, hogy mindenki tudja, hogy a 2 együtt nem megy. Persze, van aki öl, de nem Jézus nevében (lásd pl. abortusz) - de Jézus követése és az abortusz pártolás össze nem egyeztethető (még ha ezt is mondják egyesek). A legminimálisabb szeretet az, hogy az életet nem oltjuk ki.

Előzmény: Kód 001 (1165)