sr1 Creative Commons License 2018.10.13 -1 0 86051

gondolkozz el azon, hogy a betonfödém áthatoló pára hogyan távozik a rétegrendből?

 

Szerintem a födémre önts egy lejtbetont, min 1.5 cm/m eséssel.

Arra vegyél ilyent: Terraplast PLUS S8 nagyszilárdságú HDPE felületszivárgó. A kis gombákkal felfele szereld a lejtbetonra.

Ezen a pára ki kellene szép lassan szivárogjon, vezesd ki a terasz szélein ezt a lemezt és szerelj alá egy csepegtető profilt.

Erre jön egy 16og/nm-es geotextillel.

Innen két változat lehetséges: 

1. Vagy öntessz rá egy 5cm vastag aljzatot és szerelsz két réteg melegen szerelhető bitumenes lemezt.

Erre jön a hőszigetelés, fólia és még egy 6-7 cm vastag aljzat gyengén vasalva és burkolat.

 

2. Vagy a geotextilre a hőszigetelés, fólia, egy 6-7cm vastag gyengén vasalt aljzat beton, alapozó, egy sűrű dyivit haló, kenhető szigetelés és a burkolat, flexibilis ragasztóval.

Az alapozó Baumit Supergrund, a szigetelés Baumit Protect. 

A szigetelés alá a külső szélén kell egy nagyobb méretű csepegtető profil, ami takarja az alsó csepegtető profilt is (és az egész rétegrendet), ezt horganylemezből késziteném, lefúrva az alzatra. 

 

A Bauderenek van egy méregdrága rétegrendje, ami  3o cm-be fér be, kültéri teraszoknál használtam, ami alatta fűtött tér van. A második változat annak egy lebutított adaptációja, néhányszor alkalmaztam és működik, a vízszigetelést két rétegbe kell felhúzni glettvassal, a második jó vastag kell legyen (nehezen szárad ki- minél kevesebb vizet keverj hozzá). 

A falhoz tegyél egy sarokszallagot és vidd fel 15cm a haló és a vizszigetelést, vakolj rá és padlószegő. 

Előzmény: Vestax (86044)