3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.10.12 0 0 21848

"1.) Bizonyítsd be, hogy ez egy kitalált történet.

2.) Azt is, hogy célja a hit erejének demonstrálása.

3.) Végül, hogy mindez a szimbolika nyelvén íródott."

 

 

 

Nem miattad,mert téged nem sokra tartalak, hanem a többi ember miatt magyarázom el:

 

Honnan lehet tudni, hogy ez egy kitalált történet?

Onnét, hogy olyan, a történet szempontjából lényeges dolgok vannak benne leírva, amit  egy külső megfigyelő nem tudhatott.

A vérfolyásos asszony ezt mondta magában:ha csak megérintem a ruháját, meggyógyulok.”

Tehát magában mondta, gondolta, vagyis hallhatóan nem mondta ki.

Ha figyelembe vesszük, hogy állítólag az evangélium sok évvel Jézus halála után lett emlékezetből megírva, akkor bizony hogyan emlékezhet bárki is arra, amit az asszony ki sem mondott.

 

Honnan lehet tudni, hogy a történet a hit erejének a demonstrálása?

Jézusnál a gyógyítás előfeltétele a hit.

Tehát előbb van a hit, és utána a gyógyítás. Hit nélkül nincsen gyógyítás.

„Hiszitek-e, hogy meg tudom tenni? Ezt felelték: Igen Uram! Ekkor megérintette a szemüket, és ezt mondta: Legyen a ti hitetek szerint!” Erre megnyílt a szemük.

 

Hogy  történik ez a vérfolyásos asszony esetében?

Jézust nagy tömeg veszi körül, rángatják a ruháját, mindenki meg akarja fogni, de hit nélkül.

Az asszony csak hátulról tud a tömeg miatt Jézushoz jutni, és csak éppen hogy meg tudja érinteni Jézus ruhája szegélyét (vagy bojtját, mindegy), Jézus nem is látta az asszonyt, de a hitére azonnal reagált.

Azért mert az asszony hite erőt vont ki Jézusból.

Jézus azt kérdezi, ki érintette meg? A tanítványok is érzik a kérdés  abszurditását, hiszen ha a tömeg rángatja Jézus ruháját, akkor azt tényleg nem lehet tudni, hogy ki az aki csak érintett.

És itt az érintésen van a hangsúly. Mind a három evangélium érintésről ír. Nem rángat, cibál, csak érint. Vagy még talán azt se, mert Jézus nem az érintést érzékelte , hanem az asszony hite miatti erő kiáramlását.

 

„Jézus ekkor ezt kérdezte: Ki érintett engem? Péter így válaszolt: Mester, a sokaság szorongat és tolong körülötted! De Jézus ezt mondta : Valaki érintett engem, mert észrevettem, hogy erő áradt ki belőlem.”

 

Maga a történet szimbolikusan a valódi hit erejét demonstrálja.

Azért szimbolikus, mert nem meg történt, itt nem a történet a lényeg, hanem a hit ereje.

Vagy máshogyan kifejezve, nem kell bemenni a templomba a tömegbe, hogy megtaláljad az istent (mert nem te találod meg, hanem ő talál meg téged), elég csak hinni, és akkor isten azonnal megtalál. Bárhol is vagy.

Előzmény: almakk (21846)