GeneralShark Creative Commons License 2018.10.06 0 0 96

Nos, én 96-ban kezdrem a Zsolnayt. Várost nem írok, mert nem akarom, hogy megsértődjenek, akiknek köze volt ahhoz az elmeotthonhoz, ami ott volt. Lehet, hogy a Zsolnay módszer alapból nem rossz, de a tanári gárdát valahogy úgy válogatták össze, mintha kikötés lett volna, hogy csak a stiglickertből hozzanak. Művészlélek vagyok, ezért szüleim úgy gondolták, ott jó helyem lesz. Csakhogy a kreativitásom egy részét elfelejtettem a folyamatos kaptafákba kényszerítésektől. Hiába volt egyszerre több jó megoldás, csak azt fogadták el, amit mindenki birkaként mondott. Kb ilyesmire kell gondolni, hogy ha mindenki almát mond, akkor a körte nem jó válasz, és a többi. Ismerd fel a gyümölcsöt rajz alapján. Béna volt a rajzoló, mert karalábét véltek benne felfedezni többen a dióban, és nem volt jó a válasz. Kismillió ilyet fel tudnék sorolni. Rajzóra szintén. Rajzolj kockát - szólt a kérdés - ! Mindenki rosszul csinálta, majd a tanár megmutatta hogy kell. Szerencsére az ének-zene órák elsőosztályúak voltak. A kötelező hangszer tanulás és kórusban éneklés nagyban hozzásegített, hogy ma zenével foglalkozzak. Talán ez az egyetlen, amit annak az iskolának köszönhetek. A megfelelési kényszert is "köszönöm", szerencsére már sikerült megszabadulnom a szorongástól így 30-hoz közel. Nagyjából ennyi.