nyman Creative Commons License 2018.10.05 0 0 59317

Vkinek sikerult mar a CVOnline blog valamelyikehez is hozzaszolni? https://www.cvonline.hu/blog/

Ahogy nezem az elso oldalon "0" hozzaszolasok vannak mindenutt

Par napja ehhez akartam: https://www.cvonline.hu/blog/2018/karriertanacsok/mernokok-hol-vagytok/17907

Ezt irtam volna:

"Mernokkent dolgozom. Azt latom, hogy sok helyen meg mindig az egy evtizeddel ezelotti fizeteseket szeretnek adni. Igy persze, hogy nincs ember. A Hays salary guide 2018-as kiadasaban (https://www.hays.hu/cs/groups/hays_common/@hu/@content/documents/digitalasset/hays_2154584.pdf, 13 oldal) is a teruletemen - epuletgepesz, epitoipar, tervezes, kivitelezes, muszaki ellenorzes - meg mindig nevetseges fizetesek jelennek meg es sok munkaado ezt el is hiszi.

Azert tizenegyketeve is ossze lehetett szedni nettoban 800 ezer- 1 milliot havonta ha odafigyelt az ember, meg letett vmit az asztalra, erre megjelennek egy ilyen "komoly" kiadvanyban 2018-ban(!) 6-800 ezres bruttok. Na ne rohogtessenek mar. 2000-ben voltak 450-500 ezres brutto fizetesek kozepes helyeken, meg eves szinten millios premiumok. 96-97 korul voltam olyan helyen ahol brutto 300-at adtak volna gyakorlatilag palyakezdokent.

Az egyik magyar piacot "meghatarozo" cegnel az 40-50 fos csapatbol ket ev alatt a tobb mint a fele ember felallt. Havonta mentek el emberek, nagy valsagstab volt a managementnel, de fizetest nem emeltek.

En ott haromszor kertem volna fizetes emelest. Mindig biztattak, hogy majd lesz salary review, meg majd jo lesz, emelnek. Mar kozben az is elment aki ezt mondta eloszor. Na vartam turelemmel. Tavaly ev elejen kaptam vegul 1%(!)-ot. A netto novekedes egy rosszabb bufeben talan futotta volna kb. napi egy kavera.

A hivatkozasi alap az volt, hogy a megvasarolt "salary guide" szerint igy is atlag felett keresek. Valoban, a Hays szamainal tobbet kaptam.

Azt persze elfelejtettek hozzatenni ebben a felmeresben, vagy a szuklatokuro management nem latta, hogy a piaci szegmensben hasonlo poziciohoz sok esetben mar mas is tarsul. Pl. itt cegautonk nem volt. Illetve tulorat nem fizettek, letszamhiany volt, mindenki tul volt terhelve. A bonusz max egyhavi volt, aminek a fele nem rajtam mulott.

Mikor atvettem a "fizetesemelesrol" szolo papirt, aznap este frissitettem az eletrajzom par adatbazisban, illetve felirtam a listara par volt kollegat. A kovetkezo ket hetben negy helyen interju. Ebbol ket ajanlat. 50% emeles. Es meg lehet, szereny is voltam.

A felmondasi ido alatt a folottem levo szinteken mindenki udvarolt, hogy gondoljam meg magam. Azota mar van aki utanam par honappal el jott :)

Par honapja koruludvaroltak, hogy menjek el egy kotetlen beszelgetesre. Nem nagyon akartam, mert a jelenlegi helyemmel anyagi, munkaido, maganelet munka arany stb. meg vagyok elegedve. De aztan beadtam a derakamat, mert "mindig lehet jobb munka". Beszelgettunk egy orat, bedobtam egy szamot, amiert valtanek es jott a valasz, hogy a csillagos eg. Megis mit varnak?

Sok volt kollegaval beszelgetek. Tobben elhagytak a palyat par eve, mikor nem volt eleg melo. A teraszom faburkolatat is egy mernok-kozgaszdasz (MBA-vel :)) rakta le. A famunkak a hobbija, rugalmasabb a munkaido, tobb fizetes, akkor minek dolgozzon a szakmajaban.

Ha csak brutto 5-600 ezret akarnak adni en inkabb nem megyek dolgozni. Sokan vagyunk a szakmaban ugy, foleg 40 felett, hogy 1-2 ingatlan ki van adva, abbol bejon havi nehany szazezer forint. Van aki 3 ingatlannal airbnbzik. Ez a minimum kiadasokhoz boven eleg. Minek stresszeljen mar az ember ehberert?

Huszonevesen sok cikket olvastam arrol, hogy 40 felett milyen nehez munkat talalni. Mar akkor arra keszultem, hogy 40 felett csak hobbibol dolgozzak es a megtakaritasokat is ennek rendeltem ala. Ez 1-2 ev csuszassal ossze is jott. Most azert dolgozom, mert szeretem csinalni azt amit csinalok. De ha nem akarnak megfizetni, akkor inkabb alszom tovabb, otthon tv-zek, jo idoben bringazok, kirandulok, foglalkozom a gyerekekkel stb.

Szerintem van eleg mernok es munkaero, csak motivalni kellene oket a munkara. A salary guideban levo fizetes nem az a szint..."