La Fragola Creative Commons License 2018.09.28 0 0 15

Sziasztok! Régen jártam erre, most ismét benéztem ide. Talán hasznos, amit megosztok.

Talán tudjátok, hogy sok  collie-nak, akik hibás gént hordoznak, veszélyes lehet jó pár gyógyszer. (Az agyérgátjuk nem akadályozza eléggé bizonyos gyógyszerek felszívódását az agyukba). Ezért én rengeteget vívódtam, mit tegyek.

 

1. Border colliem, aki 12 éves lesz januárban, sokáig csak a kullancsirtó nyakörv + cseppek kombót kapta, emellett kétszer is lett Babéziás, ezért pár éve áttértünk a Bravectora. Mi semmi rosszat nem tapasztaltunk, ma is egészséges hála Istennek. :-)

 

2. Van egy másfél éves skót juhászom is, nagyon félve adtam neki először a Bravectot, de nála sem tapasztaltam még semmi bajt. A szívférgesség megelőzése miatt június óta kapnak mindketten még pluszban Advocate-et is, ezzel együt rendben vannak.

 

3. Az állatorvosunk azt mondta, idén írt egy tanulmányt a Bravecto-ról, azért meri bátran ajánlani, mert olyat tud, amit egyetlen humán gyógyszer sem: nem szívódik fel a szervezetben, hanem ami bemegy, az pontosan ki is jön belőle a 90. napig, ezért mellékhatásai sincsenek. Ő nagyon ajánlja, persze ő is azt mondja, hogy lehetnek erre érzékenyebb kutyáknál panaszok, de ő még ilyet nem tapasztalt.

 

4. Ezt viszont ma találtam: https://www.fda.gov/AnimalVeterinary/NewsEvents/CVMUpdates/ucm620934.htm

 

"The U.S. Food and Drug Administration is alerting pet owners and veterinarians to be aware of the potential for neurologic adverse events in dogs and cats when treated with drugs that are in the isoxazoline class.

 

Since these products have obtained their respective FDA approvals, data received by the agency as part of its routine post-marketing activities indicates that some animals receiving Bravecto, Nexgard or Simparica have experienced adverse events such as muscle tremors, ataxia, and seizures. Another product in this class, Credelio, recently received FDA approval. These products are approved for the treatment and prevention of flea infestations, and the treatment and control of tick infestations. "

 

Eszerint az FDA felhívja az állatorvosok és a gazdák figyelmét arra, hogy felmerülhetnek  neurológiai problémák  kutyáknál és macskáknál is isoxazoline tatalmú szerek (mint pl. Bravecto, Nexgard , Simparica, Credelio) használata esetén ( remegés, akaratlan izomrángás ill. agyvérzés is), találtak ilyen eseteket.