Sheme Creative Commons License 2018.09.24 -1 0 8938

Tehát van rá - elvi - lehetőség, h a C-64 kezelje a 1551-et.

Úgy gondolom - 99%, h eltévesztettem a házszámot! -, az SFD1001 megoldásából kéne kiindulni, ugye? Mert közvetlenül NEM lehet kezelni a 1001-et, kell egy kezelő program, amit ez az IEEE488 kártya tartalmaz. (Nem tudom, mi a kártya neve, ex-has elneveztem.)

Valamilyen elven belapozgatja a 1001-ről jövő adatokat valamelyik lábon keresztül - felteszem, EXROM-nak mondja a 1001-et és az IO1 - $DE00(?) -, vagy IO2-es - $DF00(?) - lábon keresztül belapozza a valamelyikük területére a byte-okat?

Az 5-ös lábon keresztül lehet eldönteni, írás / olvasás legyen. Gondolom...

Az EXROM-on keresztül az alapgép bekapcsolásakor betölti a 1001-et kezelő rutinokat, de lehet, tévedek.

Mintha Gaia Mester írta volna valamikor, h mely memóriaterületre - talán a $FEC0 / F0-ra? - lapozódik be a 1551-es. Ezt - elvileg - be lehet adni a C-64 oldalról is neki, h ide van belapozva, eze(ke)n a címe(ke)n keresztül látszódik.

Ha ez így igaz - kizárt, csak elmélkedem! -, akkor már "csak" meg kell tudni szólítani a drive-ot, valahogy. Talán a YAPE-ban lévő kezelőrutinok átírása segít? Sokat kellene módosítani? Mondjuk ezt az emulátor írója tudná megmondani...

Röviden összefoglalva:

- hasonlóan a 1001-et vezérlő crtg-hoz, valami ilyesmi programmal kéne elhitetni a 1551-gyel, h Plus/4-en van?

- mennyit kell(ene) módosítani a YAPE-s emulátorban lévő 1551-et kezelő rutinon, h C-64-en fusson? Talán a C-64-nek megfelelő memória-címekre módosítva működhet?

- vagy van kifejezetten 1551 specifikus cím, címek, ami miatt cím-konverzió kell? Pl mondjuk $8000 "fölé" töltendő program esetében ugye a ROM alá kell tölteni, ami Plus/4-nél nincs, ott kb 57 kByte-nyi közvetlenül elérhető RAM van.

- hw-esen "közvetlen" össze lehet kötni a C-64-gyel? A feszültségek (+/-) ugyan azok?

Most tekintsünk el attól, h nem lehet kapni Plus/4-es expansion portot, azzal később is ráérünk foglalkozni - egyet fel tudok ajánlani!

Előzmény: Törölt nick (8934)