SuperCPU128 Creative Commons License 2018.09.20 -2 0 8901

Jó lenne ha nem mindig új üzivel válaszolnál, hanem arra az üzire nyomnál válasz gombot, amire válaszolsz, hogy lássuk.

A RAMLinket 500-600 € körül simán eladják (én is ennyiért adtam el nemrég az enyémet), ami túl drága, mert 500-600 € körül SuperCPU64-et lehet venni SuperRAM nélkül. A RAMLink sokkal egyszerűbb és lassabb, mint a SuperCPU SuperRAM-ja. A RAMLinkben csak GAL-ok vannak, csak 50 KB/s a load, sokkal gyorsabb lehetne CPLD-vel. Csak SCPU-val hozza a RAMLink a megfelelő sebességet, 393 KB/s. http://singularcrew.hu/idedos/perf.php

A RAMLinket igazából nem éri meg megvenni, mert sokkal jobb a SCPU64 SuperRAM nélkül+IDE64, ez is kijön kb. 600 €-ból. Az IDE64-nek van SCPU-ra optimalizált DOS-a, jól működik, majdnem olyan gyors, mint a RAMLink, 300+ KB/s. Csak a SCPU ROM-ot kell 2.04-re cserélni, mert 1.x-ekkel nem működik az IDE64, teszteltem. A RAMLink ára már nem sokat fog emelkedni, nem lesz 1000 €.

 

A Plus4 résszel egyetértek, ezért se értem minek ezeket erőltetni. Mit ér a CPU pótlás, ha a gyorstöltők nem mennek? A mai demók is gyorstöltősek. A gép szögletes tápcsatiját ki lehet cserélni kerek C64-ből kivettre, csináltam már. Hiába van sok elfekvő Plus4, főleg Mo-on, a nagy részükben álló helyzetben ment tönkre a CPU és/vagy a TED. Sehol se látok olyat, hogy bármilyen számban kerülnének elő raktárakból a későbbi, rev. szám nélküli 8501 CPU-k, amik már sokkal tovább működnének, amilyen nekem is volt. A Plus4 termékcsalád nem csak a Commodore-on belül volt bukás, amúgy is az volt. Az összecsapott hardver, a gyorsan elromló, csak itt használt 8501, 8360, lehagyott védelmek (TED joyport), meg különleges chipek (1551-es 6510T, 6525), stb. miatt, ezekről beszéltünk itt eleget. Sokkal kevesebbet adtak volna el Mo-on is (meg a C16-ból is), ha nincs az iskolaszámítógép program. Az én általános iskolámban is volt egy Plus4-es, meg 3 VTVC, a tanár gépe meg C64C+1541-II volt. Alig látni már a neten, vaterán is Plus4-est, C16-ot hirdetni, majdnem elfogytak. C64-ből és 128-ból még 20-30 év múlva is lesz. A 8501, meg TED vadászat miatt van még a Plus4-ekre kereslet, de több már a CPU/TED hibás gép, mint a működő. Egyre több embernél állnak ilyen gépek.

 

A GEOS csak akkor tűnt jónak kb. 1986-ban, amikor bejött, én sosem szerettem. Ez olyan, mint a gagyi 80 oszlopos játékok C128-ra.

Előzmény: MMSZoli2 (8899)