Aszpirin Creative Commons License 2018.09.19 0 0 3104

iOS 12: megjelenése óta fenn van az iPad Air2-esemen, és eddig semmilyen negatív tapasztalatom nincs vele. Stabil, nem észlelhető lassulás, és az akkumulátort sem szívja jobban,  int az elődje.

 

Viszont van egy-két változás, ami elsőre nem egyértelmű. 

 

Az állapotsor átdolgozták: az óra középről átkerült a bal felső sarokba, és mellette megjelenik a dátum is (letiltható). Ez szerintem jó dolog. A mobilnet- illetve a WiFi-Térerő viszont átkerült a jobb oldalra, a töltöttség-jelző mellé. Ezt elsőre szokni kell, de hamar megy a meszokás. Viszont van egy negatívum: a mobilhálózat-szolgáltató nevét már nem jeleníti meg az állapotsorban, csak a térerőt (legalábbis alapból nem, és még nem találtam meg a módját, hogy hogyan jelenjen meg). Adatroamingnál ugyanakkor érdekes lehet, hogy milyen szolgáltatóhoz kapcsolódik. Ezt sajnos már csak a Beállításokban lehet megnézni. Nem értem, miért kellett elhagyni az állapotsorból...

 

A legfontosabb változás azonban (és ezzel szívtam egy adagot, amíg rájöttem): a Vezérlőközpontot az állapotsor jobb sarkából lehet ”lehúzni”, tehát már nem lentről kell “felhúzni”. Fontos a jobb felső sarokból való lehúzás, mert az állapotsor többi részéről az értesítés-központot lehet lefelé ”behúzni”. lentől pedig csak a nyitott alkalmazások képernyőjét lehet “felhúzni” (ugyanaz, mint a kétszeri gombnyomás), amin már nincs rajta a vezérlőközpont...

 

Ezeket a változásokat szokni kell, de hamar megy a megszokás. Egyébként az iOS 12 meglepően stabil és gyors, ahhoz képest, amihez eddig az x.0.0 verzióknál szoktunk...