PT72 Creative Commons License 2018.09.17 0 1 14814

Hmmm... én inkább az elbírálással kapcsolatos kérdésekre gondoltam, abban vagyok otthon, arra válaszolok szívesen, hogy valamit miért utasítottak el, hogy érdemes feltölteni, stb. De azért válaszolok: irgalmatlanul sok a kép, 230 millió körül volt (videókkal együtt) a Shutteren, amikor utoljára ránéztem a számokra pár hete. Amikor én elkezdtem 2006-ban, akkor még bőven 10 millió alatt volt, ezt azért tudom, mert emlékszem mekkora hírverést csapott a Shutter, amikor elérte a 10 milliót. Szerintem nincs már olyan, mint 8-10 éve, hogy egy fotót akár 50000-szer letöltöttek (az egyik barátomé volt, ezért ismerem konkrétan a számot, igaz, az az iStockon volt, nem a Shutteren). Ha valami sikeres lesz, azonnal százan lemásolják. Úgyhogy szerintem egy pár ezres letöltés egy képnél már komoly siker. Az én legtöbbet letöltött fotómat (pár különböző verzióban) kb. 8000-szer vették meg kb. 5 év alatt, de én mondjuk nem csinálok hagyományos stock fotókat, hanem szinte minden képem travel és/vagy editorial, ahol kisebb ugyan a verseny, de kisebb a kereslet is. Commercialban, hagyományos stock témákban lehetnek komolyabb letöltések, de konkrétumokat nem tudok, bocs.

Előzmény: Törölt nick (14813)