A Zola Creative Commons License 2018.09.17 0 0 933

Üdv minden jelenlévőnek :)

Szeretném a véleményeteket, és esetleges tanácsokat kérni – bárkitől.
Végigolvastam természetesen az egész fórumot, és a kérdéseim nagy részére választ is kaptam, ezért hálás vagyok a nagy öregeknek :D

Én alapvetően nem egykritályt akarok, hanem konkrét tárgyakra való kristálynövesztést tanulmányozom.

Hoztam alkotásokat, amiket a neten találtam és szándékozom ugyanilyeneket csinálni. Persze tudom, hogy ez lehetetlen, mert környezet és szennyezettség függő.
Az volna segítség, ha megtippelnétek hogy is csinálhatták őket, és milyen kristályt használtak, bármit, ahol valami szakmai titkot véltek felfedezni. 

Egyelőre nekem az elméletem:
- forró vizesen sok kis kristályt csináltak rá
- mivel hogy vannak területek, ahogy egyáltalán nincsen kristály, így ott leszedték a piciket.
- szobahőmérsékletű oldattal továbbnövesztették az újakat, miközben pár naponta oldatcserénél leszedték a kicsiket újra.
vagy:
- ráragasztottak pár meglévő kristályt, és egyszerűen rajta növesztették tovább
vagy:
- bekenték valamivel azokat a területeket, és így ott nem képződött kristály

A képek a következők:
 a koponya festése tuti hogy textilfestékben való főzés volt. És szerintem Timsót láthatunk, mert nagyon emlékeztet Bgeo74 619-es hsz-ének alkotására: 
 megint csak színezett timsó? 
 vörösvérlugsót láthatunk?
 itt a furcsa a néhol barna, néhol zöld kristályosság, és nem hiszem hogy utólag lenne festve. 

Előre is nagyon köszönöm, majd mutatom az eredményeket, hagyok itt pár alkotást, ami szerintem fantasztikus, és a helyet, ahol leltem: https://shop.beinart.org/search?q=skull


üdv:
Zola