kökénybandi Creative Commons License 2018.09.14 -7 0 30

Ha egy kicsit tájékozottabb lennél, tovább is látnál örömödben az orrodnál.

 

"A hetes cikkely szerinti eljárást a kétharmados szavazással megindította az EP. Ezután az ügy átkerül az Európai Tanácshoz. Ott a külügyminiszterekből álló tanácsnak kell 4/5-del támogatnia, hogy folytatódjon az eljárás. (Már itt zátonyra futhat.) Ezután kerülhet majd vissza az EP elé. Azt már most lehet tudni, hogy az EP nem fog róla szavazni a májusi választás előtt. A május utáni pedig egy új összetételű EP lesz. Egészen biztosan gyengébb néppárti frakcióval és egy addigra megalakuló erős bevándorlásellenes szövetséggel. Ez az új EP nem fogja megszavazni azt, amit a mostani megszavazott."

 

De a történet ha itt nem érne véget, kell még néhány lépcső.

A legvégén pedig a minelnökök egyhangú szavazása.

A lengyel és a cseh szavazat biztosan hiányozni fog.

 

Szóval mi van a fagyival?

Előzmény: a jó a rossz és én (-)