kökénybandi
2018.09.14
|
|
-7 0
30
|
Ha egy kicsit tájékozottabb lennél, tovább is látnál örömödben az orrodnál.
"A hetes cikkely szerinti eljárást a kétharmados szavazással megindította az EP. Ezután az ügy átkerül az Európai Tanácshoz. Ott a külügyminiszterekből álló tanácsnak kell 4/5-del támogatnia, hogy folytatódjon az eljárás. (Már itt zátonyra futhat.) Ezután kerülhet majd vissza az EP elé. Azt már most lehet tudni, hogy az EP nem fog róla szavazni a májusi választás előtt. A május utáni pedig egy új összetételű EP lesz. Egészen biztosan gyengébb néppárti frakcióval és egy addigra megalakuló erős bevándorlásellenes szövetséggel. Ez az új EP nem fogja megszavazni azt, amit a mostani megszavazott."
De a történet ha itt nem érne véget, kell még néhány lépcső.
A legvégén pedig a minelnökök egyhangú szavazása.
A lengyel és a cseh szavazat biztosan hiányozni fog.
Szóval mi van a fagyival? |
Előzmény: a jó a rossz és én (-)
|
|