IWAS Creative Commons License 2018.09.13 0 0 3297

Többnyire osztják a véleményedet az Egri Csillaggal kapcsolatban. Azzal én is egyetértek, hogy nem lehet jól behatárolható, önálló, igazi jellegzetessége a borvidéknek, mert túl tág a definíció, illetve az illatos fajtákból már 10% is jelentősen befolyásolja a végeredményt (ezek aránya 0-30% lehet, vagyis egészen különböző illat- és ízvilágú borok jelenhetnek meg Egri Csillag néven). Jelenleg száraz fehérben sokkal precízebben, fókuszáltabban meghatározott a Csopaki Olaszrizling. Ez jó példa lehet a többi borvidéknek. Amiben a véleményem különbözik másokétól, az az, hogy én messze többre tartok egy tiszta, intenzív, gyümölcsös reduktív fehérbort (ami ráadásul jó ár-érték arányú is), mint egy szokványos (sokáig, gyakran beteg hordóban tárolt, dohos, tompa, "lefolyóért kiáltó") egri bikavért. Nekem úgy tűnik, hogy éppen az előírás akadályozza, hogy megfizethető, tiszta, élvezetes egri bikavér szülessen; míg egri csillag esetében ez lehetséges (függetlenül attól, hogy egységes-e az arculat).

Előzmény: HDO (3295)