Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 23260

Sziasztok,

Ezen a topicon új vagyok, de egy ideje már olvasgatok. Egyszer már jártam Toszkánában, de sajnos csak egy napig voltunk akkor (úgymond átutazóban) és San Gimignano-t néztük meg, amit imádtam. Viszont az idei Róma után, jövőre ismét Toszkána van tervben. Nagy álmom, hogy visszatérek és az egész környéket alaposabban felfedezem, különös tekintettel Firenzére. Már elég sokat olvastam/hallottam, szóval sok infót gyűjtöttem a városról és a látnivalókról, de egy valami itt ezen a fórumon tűnt fel. Többen említettétek a Medici Palotát. Erről eddig nem tudtam, mert mindenhol csak a Pittit, a Palazzo Vecchiot, az Akadémiát, az Uffizit említik a látnivalók listáján. Most utánanéztem Wikipédián és úgy látom, ez is érdekes lehet. Ti mit gondoltok, ha 2 napot szánok Firenzére és ez az első alkalom, akkor mit preferálnátok? Én az Akadémiára, a Pittire (Boboli kerttel, mert az nagyon érdekel) gondoltam a nagyobbak közül, plusz persze a templomok, a Michelangelo tér, stb. Mit gondoltok a Medici Palotát is megérné belevenni? Várom véleményeteket. Érdeklődésemet tekintve én ha korlátlan időm lenne szívem szerint mindent megnéznék, mert mind a történelem, mind a művészetek nagyon érdekelnek...de két nap nyilván nem lesz mindenre elég. Összességében amúgy egy 7 napos körútra gondoltam, amiben még benne lenne: Pisa, Lucca, Portovenere, Siena, San G., Montepulciano és a Val d'Orcia környéke vagy Cortona (ez még képlékeny) és egy nap strand Siagge Bianche fehér homokos partján. Volterra is még kérdőjeles kategória. Sok függ attól, hogy végül egyedül megyek vagy a húgomékkal (ő és a vőlegénye), mert ha együtt megyünk, akkor autóval mennénk, ha csak én, akkor viszont repülő és tömegközlekedés, ami nyilván teljesen más szervezést igényel. Szóval még sok minden kérdéses, de az biztos, hogy én menni akarok jövő május környékén. Legrosszabb esetben nyár végén, ha előbb nem sikerül. Bármilyen véleményt szeretettel várok :)