R.K. Creative Commons License 2018.09.07 0 0 5143

Én, mindegyik lehetőséget megszoktam említeni, elmondani az előnyeit hátrányait, de aki jártas a pénzügyekben pontosan tisztában van azzal a ténnyel, hogy a NYESZ az emberek nagyon kicsi szegmensének felel meg, mivel aktív kezelést igényel, amihez megfelelő befektetési tudás kell (ez az ügyfelek 99,9%-ának alkalmatlan, tapasztalatból). Aki ráér és tudja kezelni a befektetéseit, annak szuper lehetőség lehet, mert akár nagyobb hozamokat is tud realizálni, mint egy bef. alap esetében. ÖNYP-t általában cafeteriában szoktam intézni az ügyfeleknek, ha van a cafeteria elemek között, vagy ha valaki kihasználja a max. adóvisszatérítést nyugdíjbiztinél. Az ÖNYP hozamait és referenciahozamait összehasonlítva (MNB honlapjáról letölthető az összes magyarországi pénztár portfólióira vonatkozó adat-tábla) látszik, hogy a nagyrésze a benchmarkját sem éri el, ami nem túl jó... Az is korlátozott, hogy magyar állampapírt kell nagyrészben vásárolnia a pénztáraknak, nagyon kis súlyban tudnak befektetni külföldi részvényekbe. Biztonság szempontból nyilván rendben van, mivel állampapírban van a pénz nagy része. Plusz negatívum mindkettőre nézve, hogy az ügyfél, ha nem tud miből visszaigényelni adót (akár családi adókedvezmény kimaxolása miatt, stb.), akkor pont a hatalmas előnyét bukja el. A nyugdíjbiztosítások ilyen szempontból sokkal nagyobb szabadságot adnak, mert a szerződő személyét meg lehet változtatni (nálam már 3 ügyfélnél előfordult ilyen, hogy szükség volt rá), így kitudják használni az állami visszatérítést zavartalanul. Hosszútávon a normális nyugdíjbiztosítások költségszintjei nagyon alacsonyak, így az a tézis, hogy drága itt leburul, főleg hogy az MNB újraszabályozta a piacot tavaly. Amikkel mi dolgozunk akár nyugdíjbiztosításokkal, akár sima UL-ekkel, az összes költségszintje nagyon korrekt, ez mellett pedig nagyon jó hozamokat produkálnak az általunk közvetített alapok. Az, hogy mindig mindenki az árat nézi, az baj. Én se a tescos vajat veszem meg, meg a tescos párizsit, mert annak hosszútávon fizetem meg az árát. Ugyanígy vagyok a pénzügyekkel. 

Zárszóként pedig én nem csak mondom, hogy jók ezek, én konkrétan 2 UL-el is rendelkezek és hozzák azokat a számokat, amiket kell. Az egyik megy nekem, a másik a gyereknek a jövőjére, ha felnő. 

Előzmény: googyi (5142)