almakk Creative Commons License 2018.08.31 0 0 21783

Minden bizonnyal tévedsz. Ennek oka, hogy rész szerint van az ismeret. És Neked csak kis része jutott, ennek ellenére azt gondolod mindenhez értesz. Pedig nem.

 

Ugyanis a vászon nem középkori hamisítvány. Ennek oka, hogy ezt a tévhitet ( milyen érdekes, még az ateisták is hisznek ) arra alapozzák, hogy megtörtént a szénizotópos vizsgálat. ( Sajnos annak lebonyolítása nem a vak próba módszerével történt, mivel a laborok ismerték a halszálka mintát és az ellendarabok másféle szövéssel készültek. ) Viszont ha megnézed bármelyik képet a vászonról jól kivehető, hogy a mintavétel a középkorban hozzátoldott 11 cm széles szalagból történt. A későbbiekben elvégzett egyéb vizsgálatok is mind megerősítették az első századi kort…

 

A csokimikulás annak való, aki hisz benne. Mivel a vásznat kifeszítették a test felett így az csak a test ’ magasabb ’ pontjain érintkezett vele, csukló, térd, a talp - ahol visszahajtották, illetve a dorziális oldalon. Így tehát nem lenyomatról beszélünk. Ezért is bír a vászon képmása a test – vászon távolság függvényében sötétebb és világosabb árnyalattal.

 

A lapos rásütött vagy a kamerával készült képek elgondolását már rég cáfolták. Ha valamely részlet ismeretlen előtted nyugodtan kérdezd meg…

Előzmény: Elminster Aumar (21781)